Srsť z vašich zvierat. Odstráňte ju zo svojho oblečenia aj nábytku

Veľa ľudí má domácich miláčikov, ktorí sa pohybujú vo vnútri. Je ale veľmi nepríjemné, odstraňovať ich srsť z nábytku alebo oblečenia. Nejdú len tak zotrieť, dokonca aj niektoré vysávače s nimi majú problém. Existuje niekoľko domácich spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť. Veľmi pomôže pravidelné pranie, pretože látky, ktoré sa neperú často môžu byť elektrifikované – a to potom pôsobí ako lepidlo na psiu a mačaciu srsť. Skúsiť môžete aj pranie v antistatickom pracom prostriedku.

Pranie s octom

Priamo do bubna práčky môžete naliať trochu stolného octu. Okrem toho, že zbavuje odev vlasov a chlpov, stará sa aj o vašu práčku. Ocot je dobrý v boji proti vodnému kameňu. Čas od času sa teda oplatí ho použiť. Je lacnejšie ako špeciálne prostriedky, ktoré sa používajú na odstránenie vodného kameňa z práčky.

Gumové rukavice

V prípade, keď nie je čas prať, si môžete okamžite pomôcť. Najlepšie je použiť klasický lepiaci valček, ktorý srsť spoľahlivo odstráni. Pokiaľ ho ale nemáte k dispozícii, siahnuť môžete aj po iných možnostiach. Napríklad klasické jednorazové gumové rukavice, ktoré máte na upratovanie. Ich povrch stačí ľahko navlhčiť a jednoducho s nimi hladkať miesta, kde sú sústredené chlpy. Možno to bude trochu náročnejšie ako s lepiacim valčekom na odevy, výsledok ale bude rovnaký.

Gumová stierka na okná

Na podobnom princípe je založená aj ďalšia metóda: vyčistenie odevov s pomocou klasickej gumovej stierky. Tá je užitočným pomocníkom pri upratovaní vašich okien či ďalších sklenených plôch. Pomôcť môže ale tiež, keď ju použijeme „na sucho“. Aj táto metóda je vhodná aj vtedy, keď nemáte čas prať, ale treba ich zbaviť sa chlpov. Stačí prejsť gumovou stierkou vaše oblečenie – chlpy priľnú ku gumovej časti a potom už ich ľahko odstránite. Táto metóda je vhodnejšia pre pevné materiály, ktoré držia svoj tvar, ako je napríklad sako. Ľahké letné šaty bude problematické takto vyčistiť. A ešte jedno upozornenie na záver: stierka musí byť vždy čistá!