Na cestách len s kvalitným vybavením

Vhodné batožina na cesty dnes rieši čoraz viac ľudí. A je to nielen vec doby dovoleniek, ale aj víkendových, študentských a pracovných presunov, skrátka cestovanie všeobecne a počas celého roka. Do čoho balíte na cesty vy?

Či už vyrážate kamkoľvek, je dôležité mať nielen kvalitné batožinu, ale aj potrebné dokumenty, oblečenie, kozmetiku a v neposlednom rade lieky. Ak zvolíte na svojej cesty batoh, bude váš pohyb s ním príjemnejšie, než sa ťahať s kufrom na kolieskach. Základ je investícia do poriadneho batohu. Pri cestách väčšinou hromadíte veľa vecí, ktoré nepotrebujete. Ak sa chystáte cestovať s čo najmenším počtom vecí, tak k tomu budete potrebovať aj poriadny, kvalitný batoh, ktorý je dobre usporiadaný. Nemali by tu chýbať vrecká, pretože je využijete na veľa maličkostí, ktoré potrebujete mať po ruke. Zabaľte si iba základné oblečenie.

Možno milujete módu, ale ak chcete cestovať s batohom, tak na ňu zabudnite a zabaľte si len to najdôležitejšie. Oblečenie baľte do ruličiek, pretože si tým zaručíte nielen viac priestoru, ale tiež to, že nebude oblečenie toľko pokrčené. Prehodnoťte toaletné potreby, tie zaberajú veľa miesta a tiež môžu nečakane vytiecť, čo nie je veľmi príjemné. Rozhodne na cesty nepotrebujete žiadnu prehnanú starostlivosť, ale opäť len základ. Kefka na zuby, hrebeň, zubnú pastu, šampón, dezodorant a podobne. Noste len pohodlnú obuv, nie je nič horšie ako zlá obuv, ktorá spôsobí pľuzgiere a odreniny. Nezabudnite si v batohu nechať miesto na potraviny a fľašku s pitím.

Neurobia bez nej ani krok! Majú v nej hrozný neporiadok! O čom že je reč? No predsa o dámskej kabelke

Poznáte ženu, ktorá by nemala rada kabelky? Ak hľadáte darček, ktorý by potešil vašu priateľku, manželku, sestru či mamičku, kabelka je snáď vo všetkých prípadoch dokonalým darčekom. Čo žena, to iná kabelka.

Základným kúskom šatníka by mala byť nadčasová a univerzálna kabelka pre každodenné nosenie. Máme dva typy žien, ženy, ktoré pokojne za kabelku utratia desať tisíc a ženy, ktorým stačí lacné kabelky do 500 Sk. Samozrejme nie je problém zohnať veľmi lacnú kabelku, ide o to, ako kvalitné bude. Zo skúsenosti lacnejšie kabelky dlho nevydrží, ale záleží na tom, ako sa o ne človek stará. Nie vždy spolu ale cena a kvalita súvisia. No pokiaľ ide o obsah kabeliek, málo ktorá žena do nej nechá niekoho nahliadnuť. Buď tam strážia nejaký veľký poklad, alebo ide skôr o neporiadok v nej. A ruku na srdce dámy, za druhé je správne. Až 90 percent žien priznáva, že aj ony samy majú neraz problém v tom „čurbesu“ niečo nájsť.

Do kabeliek sme schopní napchať úplne všetko čo „nevyhnutne“ potrebujeme alebo čo by sa náhodou mohlo cez deň hodiť, nevynímajúc nákupu v supermarkete. A trošku z histórie kabeliek. Vedeli ste, že najstarší predchodcu dnešných kabeliek, akési látkové vrecká, nosili starí Rimania uviazané okolo bedier. So zipsom čiže americkým zapínaním preráža vo svete kabeliek Hermes. Získava si tak ohlas, ktorý hneď tak nepominie. Kabelky cez rameno najviac spropagoval voľnomyšlienkárka Coco Chanel, ktorá ženy nabádala k „Akciu voľné ruky“, pretože ženám by v pohybe nemalo prekážať vôbec nič. A nakoniec – cestovné káble preslávil slávny Louis Vuitton. Tradícia pretrváva, nosí sa v takmer nezmenenej podobe dodnes.