Máte poškodené vlasy? Príčinou môže byť aj zlý šampón

Nech robíte, čo robíte, pripadá vám, že vaše vlasy sú spľasnuté, nekvalitné. Rýchlo sa mastia, rozhodne po zatrasení hlavy nemáte rozviatou zdravú hrivu, aké vídate v reklamách. Ak sa zaoberáte zdravou výživou a ste presvedčené, že vašim vlasom dodávate, všetko čo potrebujú, príčina môže byť aj v nevhodnom šampónu. Vyberte si preto kvalitný šampón, ktorý vaše vlasy premení v nádhernú hrivu. Ako na to?

Výrobky dva v jednom robia medvediu službu

Veľa žien podceňuje výber šampónu. Trebárs v jedle si dlho a starostlivo vyberáte, čo vám najviac chutí. U vašich vlasov ale často podľahnete reklame, ktorá vám tvrdí, že práve toto je ten najlepší produkt. Niektoré ženy berú do úvahy aj cenu, alebo siahajú po prípravkoch typu dva v jednom, ktoré v skutočnosti nesplnia poriadne ani jeden účel. Nikdy nepodliehajte lákadlám v podobe regálov plných najrôznejších šampónov. Nechytajte sa najlacnejších výrobkov, alebo tých, ktoré vnucujú nereálnu predstavu, že budete mať krásne vlasy už po dvoch umytiach. Vyberajte si rovnako ako v jedle – pomaly, uvážlivo a s ohľadom na vaše potreby. Jedine tak vyberiete správne. Akými kritériami sa teda riadiť?

Zabudnite na experimenty

Zhodnoťte aktuálny stav vlasov a charakterizujte ich problémy (rýchlo sa mastia, alebo sú naopak suché, poškodené po trvalej či farbenie). Keď si neviete rady, pokojne kontaktujte odborníka, ktorý dokáže odborne posúdiť stav vašich vlasov a odporučí vám, čo bude pre vás najlepšie. Keď budete šampóny aj ďalšie preparáty často striedať, urobíte svojim vlasom medvediu službu. Experimenty je ničí, radšej si vyberte jednu značku kvalitnej vlasovej kozmetiky, ktorá vám takpovediac „sadne“. Skúste si aj šampón na vlasovú pokožku. Práve toto riešenie môže byť dobré. U mastnejších vlasov, ktoré umývate častejšie ako dvakrát do týždňa, nepoužívajte hydratačné šampóny, môžu mastiť ešte viac a spôsobíte si opačný efekt, než chcete.