Chcete vyzerať vyššia? Pomôžu vám módne kúsky

Kým s váhou môžeme v medziach hýbať pomocou správne upraveného jedálnička a športu, s výškou už to tak jednoduché nie je. Ak vám príroda nadelila menší vzrast, netreba sa trápiť, pretože čo je malé, to je milé. Aby ste však v outfitoch zažiarili, mali by ste sa určitým módnym kúskom vyhýbať a iné naopak presadzovať. Vďaka nim bude váš šatník ideálnym pomocníkom, ktorý vám opticky pridá pár centimetrov.

Nohavice voľte opatrne

Aj keď posledné módne trendy udávajú skrátenej alebo odstrihnuté nohavice, s menšou výškou sa im radšej vyhnite, pretože opticky skracujú nohy. To isté však robí nižšie položený pas, ako je tomu napríklad u bokoviek. Ideálne je tak nakupovať džínsy, tepláky i športové nohavice s vyšším pásom. Nohy budú vyzerať dlhšie, vynikne váš pás a aj s nižšou výškou si budete pripadať ako modelka. Rovnakú službu urobia tiež teraz veľmi obľúbené skinny nohavice, ktoré sa nižšie rozširujú.

Vysoko vyčesaný cop

K módnym trendom sa viažu aj doplnky, a to aj tie najdrobnejšie. Pri vytváraní účesu preto stavte na drdoly, ktoré doplníte šatkou, využite klobúk alebo vysoko vyčesaný účes doplňte o štýlovú sponu. Čím vyššie vlasy vyčešte, tým viac centimetrov si vo výsledku pridáte.

Vyššia topánky

O tom, že podpätky pridávajú na výške ani nemusí byť reč, avšak existujú tiež topánky, ktoré postavu výrazne znižujú. Baleríny, ploché sandále a ďalšie podobné obuv s minimálne vysokou podrážkou nohu netvaruje, nevyvyšuje, a preto sa opticky môžu zdať krátke a širšie. Ak nie ste priaznivcom podpätkov, stavte na tenisky s vyššou podrážkou, topánky na kline alebo len ľahko vyvýšené sandále. Uvidíte, že správne tvarovaná topánka urobí s vašou postavou zázraky.

Pozor na vzory

Kým horizontálne pruhy vás opticky rozširujú, vertikálne naopak predlžujú do výšky. Ak sú navyše spojené s čiernou farbou, ide o ideálnu kombináciu, ktorá vám pridá nielen na výške, ale aj eleganciu.