Chcú alebo nechcú Česi zmeniť svoju banku?

Keďže sa pomaly ale isto blíži obdobie vianočných sviatkov, začínajú sa nakupovať vianočné darčeky. Predsa len je načase – potom už budú nechutne dlhé fronty v obchodoch, budú obrovské fronty na poštách a ku všetkému bude taky len málo tovar k dostaniu, pretože všetko bude už vypredané. Než sa však pustíte do nakupovania vianočných darčekov, povedzte si pre i proti vašej banky. Musíte si predsa povedať výhodnejšie spôsoby platenia, ktoré banka ponúka, aké poplatky vám sú účtované pri platbe kartou či pri výbere z bankomatu.

Ak by ste náhodou zistili, že banka je vlastne šialene nevýhodná a že rozhodne nájdete výhodnejšie, potom sa nebojte prejsť k inej. Je to samozrejme vaše právo, ktoré vám banka nesmie vziať.

V poslednej dobe vzniká hneď niekoľko prieskumov, ktoré sa zaoberajú práve tým, či Česi chcú alebo nechcú zmeniť svoju banku. Výsledky vás rozhodne prekvapí. Aj cez to, že si ľudia neustále sťažujú na svoju banku, ako je nevýhodná, ako neustále účtuje aj za to, čo by malo zostať bez poplatkov, ľudia banku zmeniť nechcú. Verí im.

Až štyri pätiny Čechov sú so svojou bankou nadmieru spokojní

Aj keď si možno niekto neustále sťažuje, potom nepríde priamo k činu. Nakoniec sa teda ukáže, že štyri pätiny Čechov nechcú svoju banku zmeniť. Nie je to však tým, že je s tým troška zariaďovaní, ale hlavne preto, že ľudia v poslednej dobe začali oceňovať dôveryhodnosť banky a to, ako sa snaží plniť sľuby.

Dokonca sedem z desiatich opýtaných ľudí si do položenia otázky ani nepomyslelo, že by niekedy v budúcnosti banku zmeniť chceli. Tak veľmi sú s bankou spokojní.

Koľko Čechov banku predsa len zmenili?

Ale samozrejme sa tu nájdu tí, ktorí banku zmenili. Ide zhruba o štyri percentá opýtaných, ktorí sa najskôr zaoberali zmenou banky. Potom sa však rozhodli prejsť k činu a svoju banku zmenili.

Počas tohto prieskumu bolo oslovených viac ako tisíc respondentov.