Vyberáme farby do interiéru podľa feng-šuej

O starom čínskom učenie vám nemusíme dlho rozprávať. Podľa tohto čínskeho učenia celý rad ľudí býva, čomu sa napokon nemôžeme čudovať, veď sa jedná o staré čínske učenie, ktoré má prebúdzať v interiéroch energiu, ktorá je pre človeka veľmi podstatná. Nebudeme sa však teraz zameriavať tým, čo kde a ako má byť umiestnené, ale zameriame sa na farby, u ktorých rad ľudí podľa feng-šuej chybuje. Na úvod sa tak ponúka otázka, aké farby prevládajú vo vašom interiéri?

Máloktorý človek si uvedomuje, že farby nás ovplyvňujú naozaj veľmi. Často až do takej miery, že si to ani nie sme ochotní pripustiť. Iba ak si zvolíte tú správnu farbu v interiéri, znamená to, že budeme spokojne žiť. Poďme sa teda na to pozrieť z pohľadu feng-šuej.

Červená je farbou najmocnejší

Málokto si uvedomuje, že červená farba patrí k najmocnejším farbám podľa starého čínskeho učenia feng-šuej. Reprezentuje totiž mocný oheň, ktorý je zároveň symbolom životnej energie. Nielen, že táto farba prináša vzrušenie, ale okrem toho zlepšuje aj krvný obeh a býva bohužiaľ príčinou bolesti hlavy. Treba ju používať v interiéri len s rozmyslom, vhodná je predovšetkým na doplnkoch, kde jej nie je toľko.

Žltá ako farba svitu

Čo sa týka žltého odtieňa, jedná sa o farbu svitu. Táto farba má za úlohu povznášať, uvoľňovať, tiež rozjasňovať svet. Jedná sa o veľmi optimistickú náladu, ktorá prospieva intelektu ako takému. Dokonca dobre prospieva aj trávenie, a tak sa jedná o vhodnú farbu do jedální. Keďže podporuje intelekt, ako už bolo spomenuté, nebojte sa ju zakomponovať aj do pracovní alebo študovní.

Modrá ako najpôsobivejšie farba

Ak by sme sa mali z pohľadu feng-šeuj pozrieť na modrú farbu, povedali by sme, že sa jedná o najpôsobivejší farbu z celej palety farieb. Jedná sa o farbu intelektu, ktorá dokáže podporovať myslenie a tiež je symbolom dôvery a vernosti. Pokiaľ ju doma použijete, mala by byť dominantnou farbou. Za to vám poďakuje tak, že opticky zväčší celý priestor.