Chutný ale nezdravý

To že biely cukor je pre naše zdravie škodlivý vie snáď každý, ale aj napriek tomu sa neubránime chuti na sladké a nejakej tej laskomin v podobe cukríkov či čokolády podľahneme. Potom niektoré trápia výčitky svedomia, kvôli porušeniu diéty či zdravého stravovania.

Čo ste možno ani nevedeli je, že cukor v istých prípadoch môžeme brať za legálne drogu. Z toho tiež vyplýva, že pre človeka je veľmi jednoduché si na cukor vytvoriť tiež závislosť. To znamená tiež možné abstinenčné príznaky. Ak vás teda občas prepadne neovládateľná chuť na sladké, je čas na zamyslenie a opatrnosti, ako sa rozhodneme s touto chuťou vyrovnať a naložiť.

Cukor ako nepriateľ

Či konzumujete cukor vo veľkom množstve, vytvárate si na mnoho zdravotných problémov a tiež na obezitu s ktorou sa spája stúpať ďalších zdravotných komplikácií. Vďaka cukru sa nám v tele množia kvasinky, ktoré náš organizmus dokážu pekne potrápiť. Ďalšími nežiaducimi účinkami nadmerného užívania bieleho cukru môžu byť depresie, rôzne plesne v črevách, tráviace problémy a tiež znížená imunita.

Je potrebné ho nahradiť

Ak na vás príde neprekonateľná chuť na niečo sladké, skúste nájsť zdravú alternatívu. Týmto spôsobom vám môže poslúžiť zelenina, z ovocia to môžu byť banány a ďalšie exotické druhy alebo napríklad oriešky.

Ak budete chcieť zo svojho jedálnička cukor úplne vyradiť, odporúčame pozorne čítať etikety na potravinách. Budete veľmi prekvapení, kde všade cukor nájdete. Pozor si dajte pri výbere výrobkov s označením light. Tieto výrobky často obsahujú umelé sladidlá, ktorá vo vás môžu zvýšiť chuť na niečo sladké. Čo nie je práve žiaduce.