Napijte se nejluxusnějšího vína na světě. Víme, jaké láhve se řadí k nejdražším

Na dne vína sa skrýva pravda. To je príslovie, ktorému musíme dať za pravdu. Ak patríte k ľuďom, ktorí víno ako také milujú, potom odporúčame vyskúšať niektoré z vín, ktoré sa radí k najdrahším. Takáto vína sú po chuťovej stránke úplne iná, sú vyvážené a doslova fantastická. Myslíte si, že len tárajú? Vyskúšajte jedno z najluxusnejších vín.

O víne sa tiež dá povedať, že v sebe má niečo, čo v nás vzbudzuje radosť. Jedinečná je nielen farba vína, ale aj vône a nakoniec samozrejme i chuť. Ak otvoríte fľašku vína, zrazu sa radujete z úplne skvelého zážitku.

Späť však k najluxusnejším a najdrahším vínam. Odhaľme niečo z vinárskeho luxusného sveta.

Romanée Conti 1945

Poznáte vinice Romanée Conti? Jedná sa o vinice, ktoré boli zničené už počas druhej svetovej vojny hmyzom druhu phylloxera. Jedná sa o druh hmyzu, ktorý je škodcom komerčných viníc. Roku 1946 sa vyrobilo zhruba šesťsto fliaš, ich cena sa pohybuje okolo sedem a pol tisíc dolárov. Existuje však jedna, ktorú počas svetovej vojny vlastnil majiteľ DRC. Tá fľaša pochádza z roku 1945 a jej cena sa vo dražbe predala za 123 900 dolárov. Právom sa tak zaradila k najluxusnejším a najdrahším fľašiam vína sveta.

Chateau Margaux 1787

Fľaša s iniciály prezidenta Thomasa Jeffersona má veľmi smutný koniec. Bola nájdeným pokladom, našla sa v jednej parížskej vínnej pivnici. Bohužiaľ táto fľaška počas nemenovaného večierku spadla na zem a rozbila sa. Je to veľká škoda, Chateau Margaux 1787 mala totiž obrovskú hodnotu. Poisťovňa však nálezcovi vyplatila „len“ 225 tisíc dolárov.

1907 Heidsieck

Fľaša 1907 Heidsieck má veľmi zvláštne príbeh. Našla sa totiž na vraku lode a má hodnotu 275 tisíc dolárov. Je to obrovská suma peňazí, ktorú boli ľudia skutočne ochotní zaplatiť, aj keď netušili, ako víno vlastne chutí. Toto víno však je známe ešte tým, že bolo podľa všetkého pôvodne určené pre ruského cisára Mikuláša II. Avšak loď, ktorá víno prevážala, sa potopila. Víno bolo následne nájdené až o jedenaosmdesát rokov neskôr.