Čistenie kúpeľne bez zbytočnej chémie

Dôkladné čistenie kúpeľne zaberie veľa času. Je potrebné používať skutočne silné čistiace prostriedky, pretože vodný kameň, hrdza a ďalšie usadeniny nie je jednoduché len tak odstrániť. Na druhú stranu príliš silné chemikálie môžu spôsobiť problémy na vašej pokožke – najmä ak pri upratovaní nepoužívate ochranné rukavice alebo ich neobratne dávate dole. Môže dôjsť k podráždeniu pokožky alebo dokonca k jej popáleniu. Pri nedostatočnom vypláchnutí takto silnej chemikálie môžete spôsobiť podráždenie pokožky aj u ďalších členov domácnosti.

Ocot, jedlá sóda a citrónová šťava

Práve tieto tri ingrediencie sú dôležitými spoločníkmi na upratovanie. Môžete s nimi odstrániť mnohé odolné nečistoty, ako je vodný kameň alebo napríklad hrdza. Pre vodný kameň v záchodovej mise alebo na zvislých priestoroch si vytvorte pastu z octu a jedlej sódy: použite asi dve lyžice jedlej sódy a pridajte trochu octu tak, aby vám vznikla hustá pasta. Tú potom natrite na zvislý priestor a nechajte hodinu, pokojne aj cez noc pôsobiť.

Nespoliehajte sa len na seba

Môžete sa pokúsiť vyčistiť svoju kúpeľňu na vlastnú päsť alebo využiť služby špeciálnych spoločností. Napríklad upratovacia firma Ostrava môže byť veľmi prospešnou pre ľudí bývajúcich v Ostrave a jej okolí. Upratovanie nielen kúpeľní, záchodov, ale aj spální, obývacích izieb či kuchýň, prípadne upratovanie kancelárií je pre nich hračkou, pretože majú v tomto odbore už veľa skúseností. Ušetrite si čas aj nervy a stavte na profesionálnu pomoc, vďaka ktorej sa zbavíte aj tých najúpornejších nečistôt. Úplne bez námahy.

Prečo profesionáli?

Využívajú špeciálne nástroje, ktoré sú na bežné použitie v domácnostiach príliš drahé. Môžu tak dosiahnuť oveľa väčšiu účinnosť pri čistení – za krátky čas vás zbavia aj tých veľmi odolných škvŕn. Tiež čistiace prostriedky, ktoré používajú, môžu byť špeciálne navrhnuté pre konkrétny materiál, a tak je čistenie s nimi veľmi efektívne a bezpečné ako pre zdravie človeka, tak aj pre materiál, na ktorý je použitý. Skladovať toľko čistiacich prostriedkov nie je v bežných domácnostiach možné z hľadiska obmedzeného priestoru.