Štyri tipy, čo vidieť a navštíviť v Beskydách

Plánujete stráviť týždeň alebo aspoň víkend v samom srdci Beskýd, konkrétne v luxusnom penzióne v Beskydoch menom Penzion Jurášek? V takom prípade si užijete nielen dobrodružstvo, ale aj odpočinok, pretože spomínaný penzión ponúka aj wellness služby, ktoré ocenia predovšetkým neustále časovo, psychicky aj fyzicky vyčerpaní jedinci. Ako sme však spomenuli, zažijete aj dobrodružstvo. V Beskydách toho totiž môžete robiť hromadu! A rovno niekoľko tipov pre váš itinerár máme.

Najskôr si však niečo málo prezraďme o Beskydách, ktoré sú každým rokom hojne navštevované. Z veľkej časti tvoria Moravskosliezske Beskydy chránenú krajinnú oblasť, ktorú obdivujú tuzemskí aj zahraniční po celý rok.

Odhaľte krásu Bučacích vodopádov

Prvým miestom, ktoré sa oplatí navštíviť pri návšteve Beskýd, sú rozhodne Bučacie vodopády, ktoré nájdete v masíve Smreka v prírodnej rezervácii Bučací potok. Tieto vodopády sú jedny z najväčších kaskádových vodopádov vo východnej časti Karpát, v okolí ktorých sa nachádzajú najrôznejšie ohrozené rastliny.

Satinské vodopády ako poklad Beskýd

Pokiaľ tých vodopádov nebudete mať dosť, oplatí sa nájsť aj Satinské vodopády, ktoré síce nie sú príliš veľké, sú však právom označované za poklad celých Beskýd. Len málokto ich totiž nájde, nachádza sa v hlbokej skalnej tiesňave horského potoka Satiny.

Lysá hora

Vôbec najatraktívnejším cieľom celých Moravskosliezskych Beskýd je Lysá hora, ktorá je najvyšším vrcholom Moravskosliezskych Beskýd. Na horu sa dostanete po niekoľkých chodníkoch, dokonca môžete hore vyjsť aj na bicykli alebo na kolobežke. Najkrajšia je však Bezručov výplaz, čo je zároveň najobľúbenejšia trasa vedúca hore na vrchol Lysej hory. Trasa je pomenovaná po známom českom básnikovi, ktorý to tu mal veľmi rád a ktorý sa tu nechával inšpirovať.

Radhošť plný tajomstva

Pri návšteve Beskýd by ste nemali zabudnúť na Radhošť, odkiaľ sa ponúka krásna vyhliadka. Radhošť je spätý s bohom Radegastom, ktorého sochu tu môžete obdivovať. Je to zároveň veľmi tajomné miesto plné chodieb, ktoré sú dodnes bohužiaľ nepreskúmané.