Čo musí spĺňať stôl do jedálne?

Jedálenský stôl je miesto, kde sa stretávajú všetci obyvatelia domova. Mal by ponúkať dostatok priestoru nielen pre vás, ale aj pre vašu návštevu. Aké požiadavky by mal jedálenský stôl spĺňať?

Rozkladacie nohy

Stolové nohy by na sebe v ideálnom prípade nemali niesť iba klasickú podobu vášho jedálenského stola, ale aj jej nadštandardnú rozložiteľnú variantu. Rozkladacie nohy sú preto tým, čo pre svoj jedálenský stôl uvítate. Chystáte sa organizovať rodinnú oslavu? Čaká vás posedenie s priateľmi? Máte v pláne si urobiť večer s doskovými hrami? Rozkladacie nohy stola vám umožnia široký variant využitia pre váš jedálenský stôl.

Kvalitné materiály

Aby vám jedálenský stôl dlho vydržal, mali by ste sa vždy obracať iba na kvalitných výrobcov, ktorí používajú certifikované materiály. Materiály s certifikáciou sú testované pre bežnú prevádzku, budete mať teda istotu, že bude možné ich používať bez zmeny po niekoľko nasledujúcich rokov. A spoľahnite sa, že kvalitný stôl udrží aj nezbedníka, ktorý si z vášho stola dočasne urobí indiánsku základňu a pozorovateľňu.

Štýlová trefa

Jedálenský stôl ale nie je len praktickou súčasťou každej domácnosti. Plne by vám mala vyhovovať aj jeho estetická pridaná hodnota. Jedálenský stôl pritom rozhodne nemusí byť v rovnakom štýle ako vaša kuchynská linka. Môže ísť o samostatný ostrov, kde budú vládnuť úplne iné pravidlá. Chcete štýlové svietidlo nad stôl? Práve váš priestor získava osobitý ráz, ktorý bude úplne podľa vašich predstáv.

Jednoduchá údržba

Údržba jedálenského stola je kapitola sama o sebe. Dajte pozor, aby stôl neobsahoval príliš veľa profilových prvkov, ktoré budú umožňovať zachytávanie drobných nečistôt. Ideálna plocha stola je čo najviac rovná. Takto máte istotu, že sa stôl bude každý deň skvele udržiavať.

Podoba vášho jedálenského stola je úplne na vás. Už ale viete, aké prvky od neho budete očakávať?