Nech sú fotky z dovolenky krásne. Ako na to? Radia profesionálni fotografi

Mierite na dovolenku a rozhodli ste sa, že tento rok z nej zaobstaráte naozaj štýlové, krásne fotografie? Mať z dovolenky krásne fotografie, to naozaj nie je nič ľahké. Nie každý má zmysel pre detail, nie každý pekné fotografie vykúzli. To sa však tento rok môže zmeniť. Spýtali sme sa totiž profesionálnych fotografov, ktorí fotia dnes a denne, na to, ako odfotiť naozaj krásne fotky, ktorými sa budeme môcť chváliť široko, ďaleko. Tu sú ich tipy a odpovede.

V odrazoch je sila

Či už budete na návšteve zámku, v okolí ktorého je rybník, alebo budete na severe v Kodani alebo v podobnom meste, kadiaľ preteká rieka alebo kanál, foťte mesto zásadne v odrazoch. V odrazoch je podľa fotografov sila. Pokiaľ zachytíte mesto v odraze, vytvoríte unikátnu umeleckú fotografiu.

Samozrejme sa nemusíte zameriavať iba na rybníky alebo kanály, ale parťákom vám môžu byť aj obyčajné kaluže, v ktorých vyzerá odraz mesta ešte viac umelecky.

Podvodné fotky vždy zaujmú

Pokiaľ si chcete z dovolenky priniesť naozaj exkluzívne fotografie, ktoré zaujmú na prvý pohľad, odporúčame zaujať s tými podvodnými. Sú urobené pod hladinou mora, mnohým ľuďom chýbajú v ich dovolenkových albumoch. Dnes existuje hromada vodotesných fotoaparátov alebo kamier, dokonca existujú aj telefóny, ktoré sú do istej hĺbky vodotesné.

Blesk je pomocník

Keď sa budete nachádzať vo vnútri miestnosti, je dobré mať potlačený blesk. Ten totiž môže zachrániť mnoho fotografií. Zachránia aj fotografie fotené za šera, z ktorých bez blesku je len jedna veľká mazanica. Blesk je však niečo, s čím sa neustále musí pracovať, preto hľadajte vhodné miesto, vhodné svetlo, smerujte foťák tak, ako sa má.

Z akého uhla záber fotíte?

Profesionálni fotografi sa zhodujú na tom, že uhol záberu robí skutočne veľa. Z akého uhla je záber fotén? Nefoťte ich stále bežne, buďte kreatívni. Foťte na lávkach, schodiskách, na mostoch – zakaždým však inak az iného uhla. Nebojte sa fotky potom otáčať a hrať sa s nimi.