Izby pre pokojný spánok. Ktoré nastolia vytúžený odpočinok?

Docieliť ničím nerušený spánok, ktorý bude zároveň hlboký a dlhý. To je cieľom každého človeka. Čo ale urobiť preto, aby spánok skutočne pokojným a bezproblémovým bol? Do spálne zakomponujte izbové rastliny, ktoré majú tú moc, že ​​vás pokojom a odpočinkom doslova zahrnú.

Na kvalitu spánku má vplyv viacero faktorov

Samozrejme sa nemusíte bezprostredne obklopiť iba izbovými rastlinami. Vplyv na kvalitný spánok má viacero faktorov, a to vrátane matraca alebo posteľnej bielizne. Ale spomínané izbovky môžu k príjemnému a dlhému spánku výraznou mierou napomôcť. Aké konkrétne sa oplatí zakomponovať do interiéru?

Levanduľa pre upokojenie mysle

Jednou z najbežnejšie používaných rastlín je bezpochyby levanduľa, ktorá nastoľuje v spálni ideálne podmienky na zaspávanie. A stará sa tým pádom o pokojný a ničím nerušený spánok. Ako bonus odpudzuje nepríjemný a otravný hmyz, čo sa hodí hlavne v lete. Kedy mávame okná otvorené dokorán. Takí komáre na vás razom nebudú môcť.

Jazmín ako prírodné sedatívum

Pokiaľ sa nachádzate v strese a práve stres vám nedá spať, ponúka sa jazmín. Ten má až ľahko sedatívne účinky, preto je ideálnym pomocníkom v prípade, že levanduľa nestačí. Je takou silnejšou prezentáciou účinkov levandule.

Africká fialka tiež pomôže

Vedeli ste, že aj africká fialka má byť neoddeliteľnou súčasťou spálne? Nielen, že zachytáva prach a skrášľuje domácnosť, ale aj vzduch tým pádom aj čistí, čo ocenia predovšetkým alergici alebo astmatici, ktorí sú na to, čo sa pohybuje vo vzduchu, až príliš citliví.

Lopatkovec ako čistička vzduchu

Lopatkovec patrí k najobľúbenejším izbovým rastlinám predovšetkým preto, že funguje ako pomyselná čistička vzduchu. Odstraňuje veľmi efektívne vzdušnú pleseň, taktiež vzduch zbavuje benzénu a formaldehydu, čo sú látky škodiace ľudskému zdraviu.