Čo nenápadne ničí vzťahy? Pomyselných zabijakov je celá kopa

Vybudovať si pevný a zdravý vzťah – po tom túži bezpochyby mnohí z nás. Aj preto o svoj vzťah staráme doslova v rukavičkách a vyhýbame sa témam, ktoré sú pre jedného či druhého nepríjemná. Bohužiaľ vyhýbanie sa konkrétnemu témy môže byť zabijakom vzťahu. Je potrebné hovoriť prakticky o všetkom, len tak možno spomínaný zdravý vzťah vypestovať. Vynechávanie takzvaných „tabu tém“ však nie je tou jedinou vecou, ​​ktorá stojí za krachom aj akokoľvek spokojného vzťahu. Na vine môže byť celá kopa ďalších vecí.

Neustále porovnávanie s ex

Kameňom úrazu môže byť tiež neustále porovnávanie s ex priateľom, respektíve s ex priateľkou. Tento zabijak začína vykukovať svoje rožky predovšetkým na začiatku vzťahu, kedy máme svoj minulý vzťah ešte v rýdzej minulosti. Je však potrebné si uvedomiť, že sa jedná práve o minulosť, z ktorej sme sa mali poučiť a nechať ju v minulosti.

Sme príliš zhovorčiví na sociálnych sieťach

Pravdepodobne si nikto z nás nedokáže predstaviť deň bez sociálnych sietí. Ľudia skrátka na Facebooku alebo Instagramu trávi naozaj veľkú časť svojho dňa, aj keď by svoj voľný čas mohli venovať niečomu úplne inému. Máme tendenciu budovať si online vzťahy, ale neuvedomujeme si, že takzvané off-line vzťahy sú ďaleko dôležitejšie a prednejšie. Tým, že až príliš veľa času trávime na sociálnych sieťach, môže trpieť aj náš vzťah.

Najmä, ak začnime byť na sociálnych sieťach až príliš zhovorčiví. Nie je dobré hovoriť o svojich problémoch v internetových diskusiách alebo ich nie je dobré rozoberať s ľuďmi, ktoré sme potrebné nikdy naživo nevideli. Nemôžete sa potom čudovať tomu, že vám partner nebude veriť.

Riešite problémy partnera

Čoho sa dopúšťa predovšetkým ženy, tak toho, že začnú aktívne riešiť problémy partnera. Zo vzťahu sa tak razom stáva „rodičovstva“. Lenže na to nemá ani jeden z partnerov právo, aj keď tendencia skĺznuť do tohto módu je niekedy naozaj veľká. Dajte si preto pozor na príliš ochraniteľské sklony alebo na to, keď sa svojho partnera snažíte akokoľvek zmeniť. Aj to môže zabiť váš vzťah.