Päť tipov pre nádherný dekolt. Starajte sa o neho správne

Mnoho žien venuje pozornosť starostlivosti o svoju tvár, ale na dekolt už niektoré z nich zabúdajú. Ten potom postupom času stráca pevnosť, lesk a krásu. Venujte sa mu radšej preventívne, pretože neskôr je oveľa ťažšie situáciu napraviť len s pomocou prírodných doplnkov.

Kozmetické ošetrenie

Ak ste ešte nikdy nenavštívila kozmetiku, je načase to vyskúšať alebo aspoň investovať do domácich produktov, ktoré sa o váš dekolt postarajú. Rovnako ako tvár, potrebuje aj dekolt poriadnu starostlivosť. Ide napríklad o odstránenie odumretých buniek pomocou citlivého peelingu, hydratáciu, a úpravu pomocou šetrných prostriedkov.

Ako domáce peeling môžete vyskúšať kávu a pre hydratáciu napríklad masku a zábal z avokáda. Ide o lacné pomocníkov, ktoré však majú výborné účinky.

V pokročilom veku začnite myslieť aj na špeciálnu séra, ktoré majú zloženie, ktoré podporuje bunky viac než bežné hydratačné krémy. S takým sérom sa ešte dlhý čas môžete tešiť z pevnej pokožky.

Masážne pomôcky

Problém spočíva aj v tom, že sa oblasť čím ďalej horšie prekrvuje. Ak máte sedavé zamestnanie, je možné, že na nej nedôjde za celý deň vôbec. Ak si napríklad masírujete chodidlá, nohy alebo aj tvár, nezabudnite, že aj dekolt si zaslúžia pozornosť.

Využite k tomu rôzne regeneračné prírodné oleje, ktoré spevní pokožku a donúti ju, aby sa trochu zahriala a prekrvila.

Športom ku krásnemu dekoltu

Prekrvenie však nespôsobujú len masáže alebo kúpeľa, ale hlavne šport, ktorý by ste vo svojom živote mali prevádzkovať pravidelne. Ak váhate, pretože ste už napríklad prekročili hranicu veku päťdesiatich rokov, myslite na to, že sú vždy aj jednoduchšie pohybové aktivity, ako je joga, pilates alebo len dlhé prechádzky.

V prípade, že vás šport vyložene nebaví a nenapĺňa, vyberte zábavnejšie variantu, ako je zumba, aerobic alebo napríklad plávanie, kde si ani nevšimnete, že ste sa zapotili.