Zvyky, ktoré zaraďte do svojej rannej hygieny. Budete ešte krajšia

Skladá sa vaša ranná rutina len z bežných úkonov, ako je opláchnutie tváre a vyčistenie zubov? Jedná sa len o základné kroky, ktoré vám však na kráse príliš nepridajú. Skúste sa naučiť pripojiť ešte ďalšie, vďaka ktorým sa vaša pleť stane žiarivejšie, a krajšie bude dokonca aj váš úsmev. Nezaberú príliš času, ale po nejakej dobe je oceníte.

Otužovanie

Cítite sa ráno bez energie, je vám stále chladno a vaša pokožka nemá zdravú farbu? Možno sa vaše telo len zle prekrvuje a potrebuje impulz, aby to zvládalo lepšie. Rannú sprchu si môžete vylepšiť otužovaním, ktoré keď urobíte krátko a intenzívne, tak vás ráno postaví na nohy. Tváre vám sčervenajú, pokožka sa napne a bude sa vám aj lepšie dýchať.

Použite viacero kefiek

Ak máte vo svojej hygienické výbave len jeden základný kefka, čoskoro sa to na vašich zuboch prejaví. Na ústnej hygiene odborníci vždy ľuďom kladú na srdce, aby nezabúdali na medzizubné priestory, využívali k tomu špeciálne navrhnuté kefky, zubné nite, sprchy a v neposlednom rade tiež ústnu vodu. Do bežnej rannej hygieny tieto pomocníkov zaraďte a váš úsmev bude o niečo žiarivejšia, a hlavne bez kazov a zápalov ďasien.

Hydratujte pleť

Pokiaľ si na pleť rovno nanesiete make-up, vytvárate si na nepríjemné kožné problémy. Pleť je potrebné po spánku najprv vyčistiť, použiť toner pre zachovanie zdravého pH pleti, a nakoniec tiež staviť na kvalitný hydratačný krém, ktorý vašu pokožku celý deň udrží vláčnu.

Až na túto vrstvu nanášajte líčidlá. Výnimka neplatí ani pre pánov, ktorí väčšinou líčenie nepoužívajú. Holenie a umývanie tváre vodou vašu pokožku denne oslabuje, preto by ste aj vy mali starať o kožu s pomocou vhodného krému. Používať môžete tiež čistič pleti, ktorý vás zbaví všetkých nečistôt, ktoré ste v spánku nazbierali na svojej tvári.