Čo ste možno nevedeli o Indii

Žijeme v čase, keď môžeme cestovať naozaj slobodne. Môžeme sa pozrieť do rôznych kútov sveta, môžeme vidieť to, čo napríklad naši rodičia za svojej mladosti vidieť nemohli. V súčasnej dobe sa preto nemôžeme diviť obrovskému množstvu cestovateľov, ktorí na cestách trávia viac času ako vo svojich domovoch. Každému cestovateľovi však rovno radíme, aby sa vždy informoval o tom, čo ho v danej krajine čaká alebo čím je daná destinácia preslávená či známa. Vyvaruje sa tým nepríjemnostiam a nepôjde do neznáma.

K čoraz viac navštevovaným krajinám sa radí jednoznačne India. Je plná fantastických pamiatok a tamojšie krásy sú naozaj nevídané. Pokiaľ sem tiež mierite, máme pre vás niekoľko zaujímavostí, ktoré sa s Indiou spájajú a ktoré by ste mali vedieť a poznať.

Zaujímavosti o Indii

  • Vedeli ste, že India je siedmou najväčšou krajinou sveta? Je to dané jej rozlohou, ktorá dosahuje 1,27 milióna štvorcových kilometrov.
  • Vedeli ste, že India je najväčšou demokraciou na svete? O tomto sa pravdepodobne nedočítate v turistických sprievodcoch.
  • Vedeli ste, že kravy v Indii môžete nájsť aj voľne na ulici? Práve tu sú považované kravy za posvätné, často majú dokonca na sebe aj tilak. Tilak je mimochodom hinduistický symbol šťastia.
  • Vedeli ste, že šach sa zrodil práve v Indii? Pôvodný názov šachu je chaturanga, čo v doslovnom preklade znamená členovia armády.
  • Vedeli ste, že Indovia sa výrazným dielom podieľali na rozvoji matematiky či algebry? Napríklad vynašli desatinných systém. Aj koncept nuly ako čísla je indický počin.
  • Vedeli ste, že India je najväčším producentom sušených fazule a cícera na svete? Tiež sa odtiaľ hojne vyvážajú aj banány.
  • Vedeli ste, že v Indii sa nachádza najväčšia poštová sieť na svete? Doručenie listov na miesto vzdialené do päťdesiatich kilometrov tu tvrdá dva týždne. Je tu viac ako 150 tisíc pôšt.