Čo všetko si vziať do príručnej batožiny?

Máte v pláne cestovať lietadlom? Chcete ísť na dovolenku alebo chcete stráviť predĺžený víkend inde ako v Českej republike? Či už chcete ísť na dlhú dovolenku alebo na predĺžený víkend, určite si budete baliť svoju príručnú batožinu. Ak tomu tak naozaj bude, možno budete potrebovať poradiť, čo si do takejto príručnej batožiny vziať. Najmä tí, ktorí poletí úplne prvýkrát, si nemusia byť istí tým, čo do príručnej batožiny patrí.

Než však začnete baliť príručnú batožinu, uistite sa, že spĺňa požadované rozmery. Na letiskách môžete naraziť na nepríjemných jedincov, ktorí vám batožinu môžu dokonca premeriavať. Je to síce hlúposť, ale naozaj sa s tým môžete stretnúť. Aby ste sa tak vyhli nepríjemnostiam, radšej si zmerajte, či je vaša príručná batožina v poriadku. A pokiaľ nie je, radšej zainvestujte do úplne nového kufra.

V prípade, že vaša príručná batožina spĺňa požadované rozmery, začnite sa baliť. Ale čo si zbaliť? To je otázka, na ktorú našťastie poznáme odpoveď.

Čo do príručnej batožiny patrí?

Do príručnej batožiny si vezmite v podstate to, čo budete pri ceste potrebovať, respektíve čo rozhodne potrebujete k životu. Keby sa vám náhodou batožina stratila, na nejakú chvíľu zostanete opútaní len na palubnú batožinu, tak nech v nej máte všetko čo potrebujete k životu.

Všeobecne si ľudia do palubnej batožiny balia lieky, ktoré potrebujú, aj tekutiny do sto mililitrov, keby ich počas letu dostihla smäd, tiež si do svojej príručnej batožiny balí najnutnejšiu elektroniku či skladací dáždnik. A samozrejme v príručnej batožine by nemalo chýbať jedlo.

Čo do príručnej batožiny nepatrí?

Do príručnej batožiny naopak nepatria ostré predmety, ako sú nože alebo žiletky. To by vám mohli vrátiť pri odbavovaní, dokonca by vás ani nemuseli pustiť do lietadla. Nehodí sa mať v batožine ani pinzetu, ktorá sa môže brať tiež ako nebezpečná zbraň.