Záhady Škótska. Poznáte je všetky?

Je len málo krajín, ktoré sú opradené väčším množstvom povier, než koľko sa spája so Škótskom. Do Škótska sa jazdí práve vďaka poverám, bájam a tiež legendám, len málokto sem jazdí za tunajšími krčmičkami a whisky, ktorá Škótsko preslávila. Ľudia skôr milujú záhady, povery a legendy, preto sa vydávajú práve do Škótska, kde o záhady a tajomstve rozhodne nie je núdza. Ak plánujete tiež zamieriť do Škótska z tohto dôvodu, viete o všetkých tunajších záhadách, ktoré sa s touto anglickou krajinou spájajú?

Ako sme spomínali, nie je krajina, okolo ktorej by sa točilo viac strašidelných povier a príbehov, než koľko sa ich točí okolo Škótska. O Škótsku sa mnohé legendy rozprávajú už od nepamäti po niekoľko generácií. Hovorí sa o paranormálnych javoch alebo aj o mystických a tajuplných príšerách. Prezraďme si niekoľko najčastejších legiend, ktoré sa so Škótskom spájajú.

Príšera z jazera Loch Ness

Pravdepodobne najznámejšou legendou je tá, ktorá hovorí o príšere, ktorá údajne žije v druhom najväčšom jazere Škótska, a to v jazere Loch Ness. Aj keď sa spočiatku jednalo len o báje a povesti, ktoré sa týkali výskytu príšery, neskôr sa naozaj objavili dokumenty, ktoré potvrdzovali výskyt príšery. Ako je to tento rok, to musíte zistiť sami. Existujú záznamy, ktoré sú samozrejme označené z podvrh, ale nájdu aj také, ktoré sú pravdivé a autentické. Podľa vedcov žije v spomínanom jazere historický plesiosaurus, ktorý by pokojne mohol prežiť až do súčasných dní.

Strašidelné kone Kelpies

Keďže je Škótsko plné mnohých vodných plôch, nemôžeme sa čudovať tomu, že vznikajú najrôznejšie povesti a báje týkajúce sa práve vodných plôch a netvorov, čo v nich žijú. Podľa všetkého v škótskych riekach a jazerách žijú aj koni Kelpies, ktorí sú nadprirodzení. Majú bielu farbu až striebornú farbu a majú lákať ľudské obete, hlavne deti. Ľudské bytosti majú byť očarené hlavne ich nevšedným pôvabom a krásou, ľudia majú tendenciu si ich hladkať, ale tým sa dostanú do morských alebo vodných hlbín.