Zásady pre cestovanie s deťmi

Keď sa narodia deti, mnohým ľuďom pristane na mysli, že dovolenka už nikdy nebude taká pokojná, aká bola doteraz. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí majú deti a ktorí zároveň chcú stráviť celkom pokojnú dovolenku, prezradíme vám niekoľko zásad, ktoré s cestovaním s deťmi súvisia. Už sa nebudete musieť báť toho, že by vám deti vyvádzali. Len sa držte krátkeho návodu.

Vždy cestu plánujte spoločne s deťmi

To najlepšie, čo môžete urobiť, je plánovať cestu spoločne s deťmi. Keď budú deti vedieť, na čo sa majú tešiť, nebudú neposlušné a budú počúvať. Navyše plánovaniu sa aj tak nevyhnete, vďaka plánovaniu sa vyhnete nepríjemným situáciám, ktoré sa s dovolenkou s deťmi spájajú.

Predtým, než sa vydáte na letisko, mali by ste mať hlavne zaistené ubytovanie. Hľadať ubytovanie za pochodu sa s deťmi veľmi nevypláca, pretože nie všetci chcú mať vo svojom ubytovacom zariadení malé ratolesti. Rovnako tak majte dopredu pripravený plán a itinerár, ktorý bude hlavným pohonným motorom detí, taktiež bude dôvodom, prečo majú byť deti hodné.

Hlavne sa dobre zabaľte

Aj balenie je s rodinou trochu iné, než keď cestujete samostatne bez detí. Musíte premýšľať dopredu. Keďže sa detí často zašpiní, mali by ste mať zabalené dostatok vecí na prezlečenie. U detí voľte kúsky hlavne funkčné, nehľaďte u nich na elegantnosť alebo štýl.

Rozhodne nedovoľte deťom, aby sa balili samy. Kto vie, čo by si zbalili do svojej palubnej batožiny. Pravdepodobne by bol kufor plný plyšákov a hračiek, čomu napokon chcete predchádzať.

Odporúčame zabaliť hlavne nejaké krémy alebo pokrývky hlavy, ktoré ochránia deti pred žeravým slniečkom. Pokiaľ za slniečkom nejdete, pripravte sa na opačné počasie.

Hlavne, nech je dovolenka zábavná

Pokiaľ budú musieť chodiť deti len po pamiatkach, nikdy si dovolenku neužijú tak, ako by ste chceli. Navyše pamiatky pre nich nie sú dôvod, prečo by mali byť hodné. Preto zaraďte do programu zábavu. Pokiaľ idete na dovolenku s deťmi, musíte sa podriaďovať hlavne ich potrebám, vaše túžby idú bokom.