Plážové destinácia, kde o turistov nezavadíte ani pohľadom

Ako si predstavujete poriadny odpočinok? Vidíte sa, ako ležíte na pláži s knižkou, palmy vás ovívajú, piesok príjemne hreje? Ak je práve toto vaša ideálna predstava o odpočinku, potom by ste mali vedieť, kam si zájsť. Určite nestojíte o davy turistov, ktorí sa neustále fotia, zbytočne veľa rozprávajú alebo chodia nahí. Radšej chcete mať pláž skoro celú pre seba. Možno si hovoríte, že taká pláž ani neexistuje, ale skutočne existujú plážové destinácie, o ktoré turisti nezavadia ani pohľadom, čo je napokon veľká škoda.

Napodiv je takých plážových destinácií viac ako dosť. Turisti dnes totiž mieria hlavne do takých destinácií, kam mieria napokon všetci. Vidí to na sociálnych sieťach, zrazu tam chcú ísť aj a je nadelenie v podobe obrovských skupín turistov na svete. Preto sa radšej vydajte tam, kam veľa ľudí nechodí a kde je napriek tomu nádherne.

Pantelleria v Taliansku

Ak ste milovníkom slnečného Talianska, ale trápi vás, že rad atraktívnych destinácií je v Taliansku skutočne plný turistov, zamierte na malý ostrov zvaný Pantelleria. Jedná sa o malý ostrovček na juhu Sicílie, často sa mu prezýva aj Čierna perla Stredozemného mora. Typické sú pre túto oblasť biele biele pláže, do vody sa človek musí dostať z kameňov a skál. Možno preto sem mnoho turistov nechodí.

Providencia v Kolumbii

Ďalšou plážovou destináciou, kde o veľa ľudí nezavadíte, je Providencia v Kolumbii. Je tu priezračná voda a belostne dlhé pláže. Aj keď to znie ako krásna idylka, aj tak tu narazíte na hŕstku turistov. Dôvodom je to, že nie je práve ľahké sa na ostrov dostať. Najskôr sa musí letieť na ostrov San Andrés, potom sa musíte plaviť loďou. Avšak za ten pokoj a krásu to rozhodne stojí, tak to zvážte.

Fernando de Noronha v Brazílii

Trochu dlhší názov má ostrov na severovýchode od Brazílie Fernando de Noronha. Ide o ostrov spadajúci pod ochranu UNESCA. Keďže ostrov spadá pod ochranu UNESCA, môže sem vstúpiť iba obmedzené množstvo ľudí denne. Hranica je stanovená na päťsto ľudí. Oplatí sa však dostať sa medzi túto päťstovku, pretože sú tu jedny z najkrajších pláží v Brazílii. To napokon tvrdia aj tunajší občania. Je tu však iba jeden hotel a bez internetu.