Čo vyskúšať, ako navštívime lekára

Zimné obdobie je v plnom prúde a s tým aj spojené choroby. Veľa z nás sa k lekárovi neodhodlá, ako z dôvodu, že nemá čas tak aj z odporu k antibiotikám. Doba, kedy sa pomaly aj na nádchu písalo antibiotikum je preč. Ľudia sa snažia si od choroby pomôcť inými spôsobmi a čím přírodnějším tým lepšie.

Na čo sa teda pri prechladnutí obrátiť?

Med

Túto prvú pomoc pri nachladnutí pozná snáď úplne každý z nás. Uvariť si čaj s veľkou lyžicou kvalitného medu a zaľahnúť pod perinu. A to robíte len dobre, pretože med je jeden z najlepších prírodných antibiotík na svete.

Cesnak

Cesnak v kuchyni nájde snáď úplne každý, toto kvalitné prírodné antibiotikum má nádhernú vôňu a tiež chuť. Cesnak posilňuje imunitu, preto je dobré ho konzumovať aj skôr, než nám vôbec nejaké problémy nastanú. Inak je cesnak dobrý liečiteľ pri nachladnutí, dobre pôsobí aj na naše zažívanie. Len je treba dať si pozor, ak máte citlivejší žalúdok alebo vám cesnak jednoducho nechutí, ale toto prírodné antibiotikum vášmu telu chcete dopriať. Kúpte si sušený cesnak v tobolkách a máte vyhrané.

Cibuľa

O cibuľu málo kto vie, že slúži aj ako prírodné antibiotikum a dokáže nám pomôcť od mnohých vírusov a baktérií. Tiež nám zbaví zažívacie ústrojenstvo od možných parazitov, ktorí sa nám môžu v tele zabývať. Ovšem musíte cibuľu konzumovať len v surovom stave. Tepelnou úpravou cibule stráca svoje liečebné účinky. Takže pokrmy obsahujúce veľa cibule vám v boji proti chorobe nijako nepomôžu.