Vyber tie pravé „plesovky“

Obdobie plesov je tu. Vybrať tie pravé šaty môže dať poriadne zabrať. Do úvahy sa musí brať veľa faktorov, čo môžu pochopiť len ženy. V dnešnej dobe je požičovné šiat mnohokrát drahšie ako si zaobstarať si šaty nové a hlavne vlastné. Výhodou toho, zaobstarať si šaty kúpi je to, že sa môžete obliecť zase inokedy. Je jasné, že žiadna z nás nestojí mať na všetky plesy, ktoré tento rok navštívi len jedny šaty, ale čo tie ďalšie sezóny? Móda v plesových šatách sa až tak nemení.

Faktory ovplyvňujúce výber šiat

Dôležité je, vybrať šaty, ktoré padnú vašej postave a podčiarknu prednosti a zakryjú naše malé nedostatky. Takže ak máte úzky pás, ale široké stehná, vyberte dlhé vypasované šaty. Takéto šaty silná stehná zakryjú a dajú vyniknúť vášmu pása.

Dlhé šaty sú na ples všeobecne báječnú voľbou, sú elegantné a predsa len nie je až tak veľa príležitostí, kedy dlhé večerné šaty obliecť.

Či máte väčšie bruško, siahnite po šatách korzetových. Tieto šaty vám bruško stiahnu, ale korzet utiahnite len tak, aby vám to bolo príjemné, predsa len nechcete ples pretrpieť, ale poriadne si ho užiť.

Ak vás trápi malé poprsie, vyhnite sa oblúkom šatám s hlbokým dekoltom. Zbytočne by ste priťahovali pozornosť na miesto, s ktorým nie ste až tak spokojná.

Farba šiat je tiež dosť dôležitá, musí vám v nej byť dobre, ale tiež by mala sadnúť k vašej pleti a vlasom.

Nemusíte sa obávať, či si s výberom šiat nebudete vedieť rady. Nebojte sa, osloviť obsluhu v obchode, tá by vám mala vedieť vybrať šaty presne pre vás.