Detoxikácia a zmena životného štýlu

Rôzne detoxikačné programy a kôry pre očistenie a zdravšie telo slúži pre obnovenie rovnováhy v tele, získanie a upevnenie fyzickej kondície aj k psychickej odolnosti. Ľudia sa snažia očistiť telo od rôznych škodlivých látok. Nejde len o užívaní vhodného prípravku, ale o potrebné zmeny v stravovacích návykoch a v úprave denného režim.

Ľudské telo si samo vie poradiť s väčšinou toxických látok. Dokáže ich premeniť v pečeni alebo v obličkách a ako menej škodlivé je vylúčiť z tela močom alebo stolicou. Pokiaľ ale detoxikačné orgány nepracujú správne, toxické látky sa v tele hromadia.

Podpora detoxikačných orgánov

Je potrebné ich fungovania podporiť. Správna funkcia pečene toxíny v pečeňové čistiarni zneškodní a nepovedie to k dlhodobým komplikáciám. Z veľmi osvedčených podporných prostriedkov je tu pestrec mariánsky a ďalšie liečivé rastliny s vyšším obsahom horčín a flavonoidov.

Správnu funkciu obličiek pomáha zaistiť najmä pravidelný pitný režim v podobe čistej vody bez bubliniek a minerálov, predovšetkým bez cukru a bez umelých sladidiel. Tým zneškodníte toxické látky, rozpustí je močom a vylúči z tela preč. Využiť možno aj čajové bylinné zmesi s obsahom žihľavy, prasličky roľnej a listu brezy.

konzumácia vlákniny

Niektoré druhy vlákniny, ako psyllium, na seba v črevách nadväzujú mnohé odpadové látky a významne podporujú celkovú detoxikáciu tela. Aby vláknina pôsobila správne, musí sa užívať s dostatočným množstvom tekutín a nemá sa užívať spoločne s liekmi, aby to nespôsobilo ich zhoršené vstrebávanie.

Vláknina, tekutiny a telesný pohyb veľmi účinne upraví vyprázdňovanie a obmedzí problém so zápchou. U detoxikácie je potrebné upraviť svoj jedálniček a obmedziť príjem cukru a tukov. Doplniť jedálniček väčším množstvom ovocia a zeleniny, orechov, sušených plodov a semien. V rámci očisty možno zaradiť aj krátkodobý pôst, maximálne 1 až 2 dni len s príjmom tekutín. Rekondičné a očistné procesy v tele tiež podporí telesný pohyb. Je potrebné obmedziť konzumáciu alkoholu a ukončiť fajčenie.