Rozžiarte svoju domácnosť kvetinami! Ale akými?

Každá domácnosť by mala byť príjemnou a útulnú. Veľa ľudí nevie, ako takéto domácnosti dosiahnuť, preto si kupujú veľa doplnkov, ktorých je však viac než dosť. V súčasnej dobe sa dáva prednosť v modernom bývaní skôr kvetinám než doplnkom – pokiaľ teda nemáte vo svojej domácnosti dostatok kvetov, ihneď by ste to mali napraviť. Čo takto svoju domácnosť rozžiariť týmito kvetmi?

Izbových kvetín je dneska viac než dosť. Moderné sú najmä vždyzelené rastliny, o ktoré sa nemusíte takmer vôbec starať. Aby ste však svoju domácnosť trochu rozžiarili, mali by ste siahnuť po farebne kvitnúcich rastlinách, ktoré vašu domácnosť trochu spríjemní a dodajú im farbu.

Ak neviete, po akých izbových rastlinách by ste mali siahnuť, prinášame vám pár tipov.

• Antúrie

Nádherná je rastlina menom antúrie. Poznáte ju hlavne vďaka svojej rezané podobe – viaže sa do kytíc hlavne mužom, pretože je to taká tá typicky pánska kvetina. Málokto však vie, že ju nájdete aj v izbovej podobe. Je skutočne bohatá, miluje polotieň či svetlo, ale nie zase priame svetlo. Zalievať by sa mala raz týždenne, ale je nutné dbať na to, aby ste ju zbytočne nepreliali. Kropte jej listy – kvety nechajte bez kropenia.

• Orchidey

Nádhernými kvetmi sú aj orchidey, ktoré určite tiež veľmi dobre poznáte. Orchidey sú nádherné kvety, ktoré však nemôže pestovať amatér, pretože potrebuje zvláštnu starostlivosť. Nestávkujte ich do klasického substrátu, ale musíte kúpiť substrát priamo pre orchidey. Taky je nezalievajte klasicky, ale musíte ich ponoriť do vôd, nechať ich napiť a potom ich vybrať. Vo vode hynú.

• Strelícia

Veľmi vzácnou kytičkou je strelícia, ktorá sa taky viaže do typicky pánskych kytíc. Avšak ak sa stretnete so strelícií v izbovej podobe, opäť je to náročná kvetina. Treba jej dopriať veľa vody, je treba ju mať na slniečku, pretože táto kvetina zvyčajne rastie v trópoch.