Drahé kamene sú znova v móde. Aké patrí k najpredávanejším?

Zaobstarať si šperk z drahých kameňov je snom nejednej ženy. Je ale pravdou, že sa v posledných rokoch práve od drahých kameňov dávali ruky preč. Bižutéria bola holt cenovo prijateľnejšia, navyše sa nosili najrôznejšie farebné alternatívy, ktoré strhli pozornosť žien skôr. Dnes ale platí, že by sme mali mať skôr pár kvalitných kúskov, než mnoho nekvalitných, čo platí aj v prípade módnych doplnkov, a tak sa drahé kamene znova vracajú do módy. Aké konkrétne sú teraz najviac predávané?

Diamanty ako najpredávanejšie drahé kamene

Svoje prvenstvo na rebríčku najpredávanejších drahých kameňov si stále držia klasické diamanty. Hovoríme o čosi nestarnúcom, čo sa označuje za kráľa drahých kameňov. V súčasnej dobe je možné zakúpiť diamanty v mnohých farbách aj podobách. Pridávajú sa do príveskov, prsteňov, náhrdelníkov i náušníc čiže ich nakoniec len na žene, aký typ šperkov nosia najviac.

Ak by ste chceli nájsť svoje vlastné drahokamy, museli by ste sa vydať do Konga, Austrálie alebo do Botswany. Práve tu sa totiž nachádza najväčšie nálezisko drahých kameňov vôbec.

Smaragdy sú najcennejšími kameňmi

Medzi veľmi predávané drahé kamene patria smaragdy. Tento drahý kameň je zároveň tým najcennejším, čo si môžete zaobstarať. Má unikátnu zelenú farbu, ktorá si človeka dokáže na prvý pohľad úplne podmaniť.

Pokiaľ si ho však zaobstaráte, pristupujte k nemu s poriadnou porciou správnej starostlivosti. Ide o veľmi krehký kameň, preto sa hodí iba na príležitostné nosenie.

Rubín oslní svojou červenou farbou

Za jeden z najpredávanejších drahých kameňov je tiež považovaný rubín. Opäť hovoríme o vzácnosti, ktorú môžu ženy nosiť na svojom krku. Zároveň je to jeden z kameňov, ktorý budí najviac obdivov všade naokolo.

Mimochodom, vedeli ste, že sa skladá z chrómu a minerálu zvaného korund? Od pradávna je, možno vďaka svojmu sfarbeniu, považovaný za symbol lásky.