Najkrajšie miesta na svete, ktoré vás úplne odzbrojia

Začínajú vás vaše cestovateľské topánky nenápadne pošťuchovat k tomu, aby ste konečne zakúpili letenku a vydali sa v ústrety ďalšiemu dobrodružstvu? Možno iba premýšľate nad tým, kam konkrétne sa vydať. Svet je predsa obrovský a miest, ktoré stoja za preskúmanie, veľa. Pokiaľ si však nie ste istí, odporúčame sa pozrieť na najkrajšie miesta na svete. Tá vás úplne odzbrojí, tým si môžete byť istí. Ktoré to ale sú?

Salar de Uyuni

Že ste ešte nikdy nenavštívili Bolíviu? Potom vaše kroky budú smerovať práve sem. Jedno z najkrajších miest na svete sa totiž nachádza práve tu. Hovoríme konkrétne o Salar de Uyuni, čo je jedna z najväčších soľných plání na svete. Rozkladá sa na viac ako dvanástich tisícoch kilometroch štvorcových a je pozostatkom prehistorického jazera Lago Tauca.

A čo že je na tomto mieste taký dych vyrážajúci? Predovšetkým to, že sa tu zrkadlí obloha. V tú chvíľku sa z miesta stáva jeden fantastický pohľad, ktorý navyše dopĺňajú plameniaky, ktorí tu prebývajú.

Hory Tianzi

Ak budete mať cestu do Číny, vaše kroky by mali zamieriť nielen k tunajším pamätihodnostiam, ale aj k horám Tianzi, ktoré naozaj neprestávajú udivovať. Hovoríme o horách z kremenného pieskovca, ktoré tu sídlia už viac ako 400 miliónov rokov. Len málokto vie, že boli dávno v minulosti súčasťou oceánov.

Ak patríte k nadšeným milovníkom kinematografie, určite si pri pohľade na tieto hory spomeniete na oceňovaný film Avatar. Áno, práve hory Tianzi boli pre film inšpiráciou.

Jazero Hillier

Pri cestovaní Austráliou môžete naraziť na krásne jazero Hillier, ktoré sa taktiež radí medzi najkrajšie miesta na svete. Dôvod je prostý – jedná sa o ružové jazero, ktoré je doslova turistickou atrakciou. Dôvodom sfarbenia sú vodné riasy, ktoré produkujú červené farbivo. Vedci však tvrdia, že červené farbivo nie je súčasťou vody. Takže prečo je vlastne jazero ružové? To je dodnes záhadou a možno práve vy budete tými, ktorí záhade prídu na kĺb.