Drevené vybavenie áut? Tie už sa nenosí

S príchodom letných horúcich dní sa mnoho ľudí rozhodla investovať do vstavieb do auta. Dôvodom toho bola túžba cestovať po celej republike, avšak bez človek bol akokoľvek závislý na cestovných poriadkoch alebo vlakových spojoch. Vďaka vostavbám do auta človek nemusí zháňať ubytovanie, skrátka si ustelie tam, kde sa zaparkuje. Že taktiež uvažujete nad kúpou vstavby do auta, aby ste prežili takú trampskou dovolenku? Pozor si dajte na drevené vstavby, ktoré sa dnes už nenosí.

Skôr trend, dnes zbytočná záťaž

Drevo je veľmi obľúbený materiál a skôr to bol vo svete automobilových vstavieb obrovský trend. Predsa len drevené zabudovania boli veľmi kvalitné a dalo sa na ne spoľahnúť, avšak čo im bolo vytýkané, bola predovšetkým ich hmotnosť. Ľudia si preto väčšinou zhotovovali spravidla dve autá, a to jedno do práce a jedno na dovolenke či víkendy, ktoré v sebe ukrývalo práve jednu takú drevenú vstavanie.

Dnes však rad firiem vie, že drevo je možné nahradiť rovnako kvalitným, rovnako pevným a rovnako odolným a stabilným materiálom, ktoré však bude ďaleko ľahšie v porovnaní s drevom. Vsádza sa predovšetkým na odľahčené celohliníkové konštrukcie, ktoré sa doplnia o vysokopevnostnej dosku, ktorá má veľmi ľahkú štruktúru, napriek tomu je veľmi odolná (dokonca aj proti vode).

U vstavieb dbajte na kvalitu

Aby ste mohli jedno auto používať ako do práce, tak na dovolenku, vyplatí sa siahnuť práve po ľahší zabudovaní do vozidla, ktorá rozhodne nie je vyrobená z dreva, ale zo spomínaných ľahších celohliníkových konštrukcií. Pri výbere ideálne vstavby do auta apelujte predovšetkým na ich kvalitu. Kvalitný musí byť aj nosníky pre umývadlo, taktiež vaničky pod sporák alebo držiaky či riadu, otvárače a nože. V ideálnom prípade by zariadenie malo byť z kvalitného nerezu, ktorý je ľahko udržateľným materiálom.