Tipy a rady, ako sa starať o suchú pokožku

So suchou pokožkou sa stretávame nielen počas krušné zimy, ale aj počas leta, kedy zabúdame na pravidelnú hydratáciu organizmu. Suchá pokožka je veľmi nepríjemná záležitosť, počas ktorej pokožka svrbí a počas ktorej sa vyskytujú na pleti suché šupinky. Je preto veľmi dôležité, aby sme zavčasu zakročili a zbavili sa čo najskôr tohto nepríjemného problému.

Zakročte s kvalitným telovým mliekom

Čo je veľmi dôležité, tak zakročenie s vhodným telovým mliekom. To je takou prvou pomocou. Telové mlieko by malo byť predovšetkým hydratačný, aby zachránilo našu pokožku. Ideálne by malo byť také, ktoré uľavuje do dvoch dní od nepríjemného svrbenia a ktoré tak v priebehu dvoch dní dáva pokožku úplne do poriadku.

Korenie je nepriateľ

V prípade suchej pokožky si musíte dávať pozor na jednu vec, a síce na korenie, ktoré má výraznú chuť. Väčšina ľudí miluje pálivej alebo veľa výrazné korenia, čím sa v tomto prípade myslí napríklad chilli, karí alebo rascu či zázvor a korenie. Vyvarujte sa týmto druhom korenia a namiesto toho si radšej svoje obľúbené pokrmy ochuťte bylinkami, ktoré telu navyše veľmi prospievajú.

Nezabúdajte na dostatočný pitný režim

Na čo by ste rozhodne nemali zabúdať, tak je pitný režim. Bez pravidelného pitia vody bez sirupov alebo bubliniek sa vaša pokožka nebude mať ani šancu spamätať. Ak navyše budete piť dostatočné množstvo vody, prestanú dokonca aj bolesti hlavy alebo vás prejdú iné zdravotné neduhy. Obyčajná voda z kohútika sa tak javí ako úplne zázračná!

Príliš veľa prášku na pranie škodí

Aby vaša pokožka nebola dráždenie, mali by ste pri praní myslieť na to, že menej je viac. S pracím práškom tak radšej šetrite a potešte tým svoju pokožku. Taktiež by ste sa mali vyhnúť dráždivým, príliš aromatickým a voňavým avivážím z rovnakého dôvodu – môžu podráždiť našu pokožku.