Dubové podlahy ako synonymum elegancie aj kvality

Premýšľate o renováciu vášho príbytku alebo ste sa pustili do výstavby vysnívaného bývania? Jedným z vašich dilem bude bezpochyby aj to, aké podlahy budú pokrývať váš príbytok. Podlahy sú totiž neoddeliteľnou súčasťou interiéru a hrajú naozaj veľký vplyv na to, ako bude domácnosť nakoniec pôsobiť na človeka. V posledných rokoch rastie záujem hlavne o dubové podlahy, ktoré sú nielen perfektne funkčné, ale tiež sú po estetickej stránke dokonalé.

Dalo by sa povedať, že dubové podlahy sú synonymom elegancie a tiež kvality. Mnohí odborníci sú dokonca toho názoru, že dubové podlahy sú kvalitou preverenou časom. Nemôžeme sa preto čudovať tomu, že sa z duba stala najpoužívanejšie drevina k realizácii podláh a parkiet.

Dubové podlahy majú mnoho výhod

Elegancia a dlhá životnosť – tieto dva body zahajujú celý zoznam výhod, ktorými dubové podlahy oplývajú. Okrem svojej pevnosti, tvrdosti a tiež trvanlivosti sú podlahy z duba veľmi dekoratívne a po vzhľadovej stránke nadčasovo luxusný.

Pokiaľ vo svojej domácnosti kladiete dôraz na prírodný vzhľad, ktorý má z interiéru presne dýchať, potom sú dubové podlahy tým pravým.

Dubové drevo sa upravuje rôznymi technikami

V súčasnej dobe sa dubové drevo upravuje mnohých technikami. Predovšetkým sa upravuje s pomocou morenia, ďalej potom s pomocou kefovanie alebo bielenie. Každá jednotlivá technika môže priniesť podlahe trochu iný vzhľad. Napríklad pri kefovanie podlaha vyzerá skôr rustikálne, pretože sa z nej odstránia mäkká časť dreviny.

Vyberte si svoju dubovú podlahu

Vďaka tomu, ako môže byť dubová podlaha spracovaná a povrchovo upravená, sa hodí prakticky kamkoľvek. Hodiť sa bude ako do interiéru moderného, ​​tak do interiéru, ktorý sa nesie v klasickom duchu. Svoje miesto si nájde pokojne aj v chalupe alebo na hradoch či zámkoch.