Investovanie do bývania – nová schopnosť Čechov

Po zvýhodnenie svojich peňazí túžia kdekto. V dnešnej dobe snáď každá domácnosť šetrí do pokladničky s nápisom „finančná rezerva“. Je to preto, že v dnešnej dobe môže prísť hneď niekoľko vecí či situácií, počas ktorých budete potrebovať nejaké peniaze, ale nebudete je bohužial mať k dispozícii. Rozhodnete sa tak pre vytiahnutie peňazí z finančnej rezervy a je po starostiach. 

Avšak ak sa dlhšiu dobu nič nedeje, možno máte pocit, že tie peniaze v pokladničke môžete využiť lepšie. Je to pravda, môžete ich investovať. V dnešnej dobe sa investuje najviac do dlhopisov alebo do fondov, pretože práve dlhopisy a fondy sú jedny z najbezpečnejších investovania vôbec. Lenže u tohto investovania platí, že zvýhodnenie nebude veľké. Predsa len – čím bezpečnejšie investovania je, tým zvýhodnenie bude menší. 

Česi sa však aj cez toto pravidlo púšťa do sveta investovania a snaží sa čo najviac získať na bezpečných investíciách. V posledných mesiacoch sa však ukazuje, že Česi sa naučili investovať ešte do niečoho iného, a síce do bývania. 

Že by nový národný šport? 

Mnohé médiá tento nový trend nazývajú ako nový národný šport. Investovanie do bývania sa v Českej republike stalo naozaj veľmi, veľmi populárne. Do bytov skôr investovali hlavne cudzinci, ktorí to už skrátka majú v krvi, dnes už to nie je ani zďaleka tak. Česi investovania do bývania milujú. Je to totiž niečo, čomu sa dá ľahko porozumieť. 

Čo sa stalo? 

Možno si kladiete otázku, čo sa vlastne stalo, že sa Česi z ničoho nič začali tak zaujímať práve o bývaní a o investovanie do neho. Názory sa zhodujú v tom, že za to môže aktuálny rast ekonomiky, ďalej tiež nízka nezamestnanosť alebo napríklad lacné hypotéky. 

Hypotéky však sú síce lacné, ale na druhú stranu je nie je ľahké získať. Predsa len sa vedú diskusie o tom, že hypotéka bude už asi len pre vyššiu triedu ľudí.