Kam vyjsť za najkrajšími západmi slnka?

Každá dovolenka by v sebe mala mať kúsok romantiky. Ak aj vy túžite po romantickej dovolenke, choďte si tam, kde sa môžete radovať z tých najkrajších západov slnka. Veď práve západy slnka sú vôbec to najromantickejšie, čo na svete existuje, navyše ide o niečo, čo môžete zažiť kdekoľvek na svete a je to zadarmo. Otázkou ale je, kde sú západy slnka absolútne najkrajšie? Človek síce rád pozoruje západy slnka, ale na druhú stranu raz by sa mal vidieť aj ten najkrajší západ alebo nie?

Pokiaľ sa tiež radi kocháte západmi slniečka, rozhodne by ste mali navštíviť krásnu americkú Kaliforniu, pretože práve tu sú západy slnka úplne najkrajšie.

Prečo sú západy slnka najkrajšie práve v Kalifornii?

To, kde sa nachádzajú tie najkrajšie západy slnka, zistila nová štúdia známej americkej spoločnosti, ktorá brala do úvahy napríklad najčastejšie zdieľané fotografie západov slnka, ktoré sa ukladali na sociálne siete. Podľa prieskumu ich skoro šesť miliónov bolo v Kalifornii, z čoho sa dá usúdiť, že tunajšie západy slnka naozaj patria k tým najkrajším nezabudnuteľným zážitkom.

Vďaka spomínanému číslu sa tak kalifornské západy slnka stali populárnejšie ako západy slnka na ktoromkoľvek inom mieste na svete.

Žiarivejšie, oranžovejšie, krajšie

Kalifornia je teda preslávená nielen príjemným počasím, ale aj dych berúcimi západy slnka, ktoré sú podľa všetkého oveľa žiarivejšie, oranžovejšie, teda aj krajšie ako iné západy kdekoľvek na svete. O tom, že v Kalifornii nájdeme oveľa krajšie západy slnka, svedčí aj fakt, že sa táto krajina prezýva „Zlatý štát“, čo hovorí za všetko. Aj keď pomenovanie súvisí skôr s ťažbou zlata, čo sa v Kalifornii v minulosti robilo, teraz sa súvislosť trochu poupraví.

Podľa sociálnych sietí sa najčastejšie zhotovujú fotografie západov slnka v San Franciscu alebo aj v Los Angeles.