Klasická modrá bude vládnuť budúcemu roku. Aké ďalšie bytové trendy očakávať?

Plánujete renovovať svoj príbytok? Potom to radšej nechajte na budúci rok alebo aspoň akceptujte trendy, ktoré sa už za pár mesiacov dostanú do popredia. Síce sedacie vaky budú stále súčasťou našich obývacích izieb a pracovní, rovnako tak rozkladacie kreslá budú praktickou súčasťou nielen menších domácností, ale niečo sa zmení – napríklad taká farba roka bude vo svete bývania krapiet iná, než akú bola doteraz.

Klasická modrá bude farbou roka

Zatiaľ čo tohto roku dominovali skôr pastelové tóny, ktoré si našli cestu dokonca do kuchynských kútov, kde sme im napokon boli veľmi naklonení, budúcemu roku bude dominovať klasická modrá farba, akú poznáte z plagátov. Žiadne špeciálne odtiene, jednoducho modrá klasika. Dokonca tak sa volá naozaj aj onen tón farby. Je ním classic blue – 19 -4052, ktorý vyniká úplne fantasticky hlavne na väčších kusoch nábytku, prípadne na priestorovo výraznejších dekoráciách.

Pokiaľ by vám táto farba nebola práve po chuti, alebo ste sa rozhodli ju nejako spestriť, ponúka sa šedo-zelená kombinácia. Tá sa začína vo svete bývania hlásiť o slovo už teraz najmä v kuchyniach, kde napokon vyzerá viac ako fantasticky. Rozhodne stojí za zváženie.

Zamat na vrchole rebríčka interiérových trendov

Áno, stávka bude stále na prírodné doplnky a všeobecne na udržateľné bývanie, na druhú stranu sa máme prikláňať aj k trochu luxusnejším prvkom. A tým je napríklad zamat, ktorý si nájde cestu do radu moderných interiérov.

Zo zamatu by mali byť vyrobené nielen obliečky na vankúše a podobné, ale tiež stoja za obstaranie zamatové kresielka, tiež spomínané sedacie vaky alebo zamatové tapety, ktoré vyzerajú veľmi luxusne!

Aké štýly budú hrať prím?

Čo sa týka samostatných štýlov, ktoré sa budúci rok dostanú do popredia, stojí za zmienku predovšetkým etno, hippies, aj safari a boho. Samozrejme sa pri zariaďovaní príbytku zamerajte iba na jeden z nich, nekombinujte všetky spoločne. Pokiaľ však na niektorý z nich stavíte, neoľutujete.