Kozmetika z kuchyne

Stále viac a viac žien zisťuje, že im kozmetika z drogérií jednoducho nevyhovuje. Nemá napríklad taký efekt, ako sľubujú stále sa opakujúce reklamy a tie, ktoré sú síce veľmi kvalitné, sú pre väčšinu žien cenovo nedostupné.

Teraz prichádza čas na návrat k starým dobrým babským radám a trikom, ktoré sú dlhé roky skúšaná a fungujú.

Pre ingrediencie k takejto kozmetike nemusíte chodiť ďaleko. Stačí sa pozrieť do kuchyne a skvelá kozmetika je zaručená. Ako na to? Máme pre vás pár návodov, ako si vytvoriť svoju vlastnú kozmetiku z kvalitných surovín za minimálny čas a cenu, ale za to s maximálnym efektom.

Zázračná káva

Kávu miluje snáď každý z nás. Nádherne vonia a dokáže človeka, ako sa hovorí nakopnúť. Kávu možno ale využiť aj inak ako len na pitie. Tak ako nám dodá energiu zvnútra tak nás môže nabiť životom i zvonku. K výrobe tejto výživné masky budete potrebovať štyri suroviny a to kávu, med, škoricu a prepeličie vajcia.

Prečo zrovna tieto ingrediencie? Je to jednoduché med zaistí hydratáciu a pružnosť pleti. Med je tiež antioxidantom a pôsobí hojivo. Takže ak vašu pleť trápi veľmi suché miesta alebo pupienky, med sa o ne postará. Prepeličie vajcia vašu pleť zaručene omladí a rozžiari. Ďalšou zložkou je škorica. Tá zaistí čistotu a prekrvenosť pleti. No a ako posledný, ale zásadné zložka je káva. Kávu je potrebné použiť mletú, tieto malé zrniečka plní funkciu peelingu. Pri nanášaní masky sa tak pleť lepšie prekrví a otvoria sa póry a vďaka tomu sa maska ​​dostane hlbšie. Káva pleť krásne obnovuje, podporuje tvorbu kolagénu, vďaka ktorému vyzeráme mlado.

Postup je úplne jednoduchý, všetky tieto suroviny zmiešame do jednej misky. A to tri lyžičky mletej kávy, jedna veľká lyžica medu, lyžička škorice a tri prepeličie vajcia. Masku dôkladne premiešame a nanesieme na tvár. Necháme pôsobiť aspoň 20 minút. Potom dôkladne umyjeme a utrieme. Masku pripravujeme vždy čerstvú. Dajte si záležať na nanášanie masky, tým pleť premasírujete a prekrvíte.