Krb vytvára domov. Ako si vybrať ten správny?

Pri stavbe rodinného domu mnohí ľudia túžia po vlastnom krbe. V posledných rokoch sa stal synonymom príjemného domova, útulnej a rodinnej atmosféry. A niečo na tom je. Dalo by sa povedať, že krb jednoducho vytvára domov. To je tiež dôvod, prečo sa mnohí ľudia nehrnú a nevsadia na prvú stávku, na ktorú narazia. S výberom si radšej dávajú načas, pretože ponuka krbov je naozaj široká. Preto vám poradíme, na čo sa zamerať, podľa čoho vyberať alebo ako postupovať pri výbere krbu.

Krb sa v súčasnosti delí na niekoľko typov. Ak sa rozhodnete pre konkrétny typ, ponuka sa výrazne zúži.

Klasický krb je najvýhodnejším riešením

Pravdepodobne najobľúbenejší je stále klasický krb. Je však najvýhodnejšia z estetického hľadiska. Otvorený oheň môže nielen urobiť veľa dobrého, ale môže vás aj zahriať. Bohužiaľ, údržba takéhoto krbu nebude jednoduchá ani nulová. Klasický krb jednoducho robí neporiadok. Zároveň nie je ľahké ho umiestniť. Nemala by byť v miestnosti, kde je podlaha z pravého dreva. Musíte mať tiež pripravený komín, ktorý by mal mať dostatočnú veľkosť, aby krb správne fungoval, bez neho to nejde.

Plynový krb je pre domácnosť praktickejší

Na druhej strane máme plynový krb, ktorý je najpraktickejším riešením pre domácnosť. Na druhej strane je to skôr dekorácia, ktorá môže zatepliť celú miestnosť. Môže tiež prispieť k atmosfére. Pozitívom je, že plynový krb nie je prašný. Na jeho prevádzku nepotrebujete hromadu naukladaného dreva, nemusíte sa zaoberať komínom. Ľudia oceňujú, najmä tí, ktorí nemajú veľa času, aj to, že sa nemusia vôbec starať o plynový krb.

Potom sú na trhu aj iné krby. Napríklad krb s krbovou vložkou, ktorý je zlatou strednou cestou medzi plynovým a tradičným krbom. Je to kombinácia toho najlepšieho z oboch alternatív.