Tipy, ktoré zatočia s tmavými kruhmi pod očami

Máte pred sebou náročný deň a nemohli ste sa kvôli nemu dobre vyspať? Ranný pohľad do zrkadla vás pravdepodobne príliš nepoteší. Vaše oči sú opuchnuté, červené a „zdobia“ ich kruhy pod očami. Všetko sa však dá zvládnuť. Ako na to?

Prečo máme kruhy pod očami?

Nepríjemné kruhy pod očami, ktoré sa objavujú len občas, sú neklamným dôkazom narušeného životného štýlu. Vo väčšine prípadov tmavšie kruhy pod očami súvisia s nedostatkom spánku a vitamínov. Ak nepijete dostatok nealkoholických nápojov, problém sa zhoršuje.

Naopak, veľmi tmavé kruhy pod očami nie sú len dôsledkom bezsennej noci. Budete musieť prejsť na diétu, ktorá zabezpečí zníženie hladiny cholesterolu a zlepší aj funkciu obličiek. Dobrý nápad je tiež začať menej soliť.

Prvá pomoc vo forme ranného čajového obkladu

Kruhy pod očami nás môžu skutočne zaskočiť. Aj keď máme na dôležitý deň pripravené oblečenie a všetko je pripravené, nedostatok spánku nám dosť sťažil vzhľad, a tým aj sebavedomie. Nechajte si poradiť. Potrebujete čajové vrecúška, ktoré obsahujú kofeín. Ide o zelený čaj, ale aj harmanček. Čajové vrecúška si priložte pod oči a nechajte ich pôsobiť štvrť hodiny.

Enzým katechín je dodávaný bežnou potravinou

Dali by ste si ráno pod oči plátky zemiakov? Samozrejme! Obyčajné zemiaky obsahujú enzým katechín, ktorý pomáha zosvetľovať pokožku a redukovať opuchy a tmavé kruhy. Stačí nastrúhať zemiaky a kašu naniesť na pokožku. Účinok bude viditeľný v priebehu niekoľkých minút!

Stimulácia krvného obehu vďaka známej potravine

Nie sú to však len zemiaky, ktoré vám môžu priniesť okamžitú úľavu. Štvrťhodinu bude potrebovať aj obyčajný vaječný bielok. Nechajte ho pod očami štvrť hodiny a potom ho zmyte. Pokožka sa napne.

Bdelá noc? Nezúfajte, stále môžete urobiť veľa pre to, aby ste vyzerali úžasne a cítili sa skvele. Bojujte, stojí to za to!