Lotos podľa feng shui

Chcete vo svojom domove nadviazať spojenie s prírodou a vytvoriť harmonické prostredie, ale neviete, ako na to? Odpoveď má pre vás filozofia feng shui. V nej nejde len o rozostavenie nábytku v izbách a voľbe správnych farieb, svoje miesto tu majú aj symboly. Jedným z najobľúbenejších je lotosový kvet. Aký je jeho význam a ako ho doma využiť?

Čo symbolizuje?

Lotos je rastlina, ktorá právom vzbudzuje obdiv naprieč mnohými kultúrami. V budhizme je symbolom osvietenia, Číňania ho vzývajú ako znak pokojného zjednotenia, plodnosti a lásky. Lotos sa tiež často spája s hojnosťou a bohatstvom a samozrejme aj s pokojom a súcitom. Je to symbol života a krásy.

Lotos nemožno pestovať v interiéri, živý kvet môžete pri priaznivých podmienkach iba udržiavať na hladine rybníčka v záhrade. Keďže ale túto možnosť väčšina z nás nemá, prineste si lotosový kvet domov aspoň na obrázku alebo v podobe sošky či svietnika.

Veľkej obľube sa tešia aj lotosy z brúseného krištáľu, ktorý podľa feng shui znásobuje energiu čchi a koncentruje ju do potrebných miest. Táto energia prináša šťastie, radosť, hojnosť a zdravie. Krištáľové lotosy je ideálne umiestniť na miesto, kam dopadajú slnečné lúče. A v akej miestnosti nám lotos prinesie najväčší úžitok?

Umiestnite ho do spálne alebo obývacej izby

Obrázok lotosového kvetu v spálni môže priniesť do života pokoj a harmóniu. Podľa feng shui je spálňa miesto, ktoré nás reprezentuje, takže akýkoľvek symbol umiestnený v tejto oblasti má veľkú silu. Keďže je spálňa tiež miestom partnerského spolužitia, môže mať lotos pozitívny vplyv na prehĺbenie vzťahu medzi dvoma ľuďmi.

Z lotosu tiež môžete urobiť kľúčový prvok celého interiéru – umiestnením do obývacej izby, kde sa najčastejšie stretávate s rodinou as priateľmi, vytvoríte pokojnú a vyrovnanú atmosféru, z ktorej môžu ťažiť všetci členovia domácnosti. Nálada, akú tu vytvoríte, sa bude premietať do celého domu.