Luxusné jachty, ktoré stoja milióny dolárov. Máte na ne?

Keďže tohtoročné letná dovolenka zrovna nevyšla podľa plánov, rad ľudí rozmýšľa nad tým, kam sa vydá, až budeme v zahraničných krajinách opäť poriadne vítaní. Zatiaľ čo niektorí uvažujú nad pevninou, iní zmýšľa nad šírym morom. Predsa len objednať si jachtu na pár dní je skvelý nápad! Ešte lepší nápad je však jednu takú jachtu priamo vlastniť. Nechcete vlastniť napríklad tú, ktorá síce vyjde na niekoľko miliónov dolárov či stoviek tisíc dolárov, ale bude sa radiť k najdrahším na svete?

History Supreme

Bezpochyby tou najdrahšie jachtou na svete je jachta nesúci názov History Supreme. Je síce len tridsať metrov dlhá, za to je postavená z úplne exkluzívnych materiálov. Ak by ste chceli zistiť, čo sa pod vzhľadom jachty ukrýva, našli by ste v ich „múroch“ napriklad sto gramov vzácnych kovov (napríklad je stavaná zo zlata a platiny). Jej celkový interiér je plný rovnako vzácnych materiálov a kovov.

Celá loď je zabalená do tenkej zlatej fólie, vo vnútri by ste našli aj stenu z kameňa meteoritu. Samozrejme by ste našli v jej vybavení aj niekoľko stoviek diamantov.

Admiral X Force 145

O niečo lacnejšie je jachta menom Admiral X Force 145. Hovoríme konkrétne o lodi, ktorá vyjde na jednu miliardu dolárov rovných. Táto loď už je o dosť väčšia, jej dĺžka dosahuje 140 metrov. Svojimi vlastnosťami ju rada ľudí označuje za hotový palác plaviace na vode.

V interiéri by ste našli napríklad krištáľový luster, ďalej potom dekorácie z pôsobivého mramoru a samozrejmosťou sú plochy pre vrtuľníky, ak by ste nestihli odplávanie a povolali vrtuľník na to, aby vás na loď dostal.

Double Century

Už cenovo dostupnejšie, aj keď nie o toľko, je jachta Double Century, ktorá sa dá zaobstarať za 770 miliónov dolárov. Hovoríme o lodi s desiatimi poschodiami, ktorá je dlhá na dĺžku 200 metrov. Okrem bazénov na palube nechýba ani kino.