Luxusné nehnuteľnosti sú stále žiadanejšie

Ach tie peniaze. A je to zase tu, opäť sa o slovo hlási financie. Tak už skrátka je, český národ je bohužiaľ známy svojou závisťou a chamtivosťou, ale za hnuteľným majetkom nemusí nutne stáť je zlé veci.

Pravdou je, že Slováci stále viac žiadajú luxusné nehnuteľnosti či už v podobe domov, bytov či priamo víl.

Čím to je?

ťažko povedať

  • niekoho k takému prepychu vedie túžba vyskúšajú si, aké to je
  • niekto to má dané nejakým svojím sociálnym postavením
  • niekto nehnuteľnosť skrátka zdedí
  • ľudia sa snažia šetriť, aby si na staré kolená mohli dovoliť sa nechať „obskakovať“ a žiť si ako kráľ
  • stále sú medzi nami ľudia, ktorí sa radšej zadĺži, ale hlavne, že svetu ukážu, že majú majetok

Sen

Ovšem trh s luxusnými nehnuteľnosťami je priamo uchvacujúca. No len si priznajte, kto si to nechcel aspoň vyskúšať. Mať tri kúpeľne, domácu posilňovňu, nádherný vyhrievaný exteriérový bazén, terasu, služobníctvo, gazdinku a upratovačky. Skrátka žiť si ako na zámku a pritom nemusieť byť otrokom svojho vlastného obydlia.

Trh

Pôvabné a očarujúce vily však nie sú len na našom území, oveľa viac ich je v zahraničí. Medzi TOP sídla patrí napríklad nehnuteľnosti v Grécku, Španielsku ale aj v Chorvátsku.

Keď mu na to daný človek má, môže splniť sny, pretože Česi vyložene sníva o atypickom bývania, a ak je to len trošku možné, veľmi radi si ho doprajú.

Na trhu sa objavujú neštandardné a zaujímavé nehnuteľnosti, ktoré sa napríklad odlišujú tvarom, stavbou, umiestnením, farbou, pozemkom, lokalitou atď.

Vila

Čo sa skrýva pod pojmom vila, iste všetci vieme a je o ne stále veľký záujem a to aj vo vyhlásených lokalitách, kde za ne človek musí zaplatiť veľmi tučnú sumu. Potom už človek kupuje skôr tú lokalitu ako samotný objekt.

Penthouse

Je tak zvaný byt na streche bytového domu. Môže to znieť veľmi netradične, ale je to najmodernejšie bývanie súčasnej doby. Napriek tomu, že finančné ohodnotenie je mnohokrát vyššia než za vilu, je o tieto byty väčší a väčší záujem. Tieto byty sú charakteristické najmä svojou lokalitou a tiež luxusným vybavením. Ide predovšetkým o veľkometrážne byty s veľkými oknami pre hojnosť denného svetla.

Predsa len má to nesporné výhody

  • byt je na najvyššom poschodí
  • môžete zvyšok strechy využiť ako terasu
  • výhľad na všetky strany
  • nikto nevidí k vám

Takýto byt či vila je skrátka splnený sen. Každý si želá byť aspoň raz za život princ či princezná a tiež si podľa toho žiť.