Luxusné značky ako dôvod k dlhu?

V nedávnej dobe sa konal zaujímavý prieskum, ktorý pojednával o tom, kvôli čomu sú ľudia ochotní sa zadlžiť. V drvivej väčšine prípadov sa ukázalo, že ľudia sa zadlžujú kvôli elektronike, svoju pozíciu ale mali aj luxusné značky, kvôli ktorým sa zadlžujú skôr ženy. Produkty obľúbených luxusných módnych značiek sú lákadlom pre nejednu ženu a nejedna žena po také veci túži. Niektoré ženy namiesto toho, aby si na danú vec našetrili, tak si kvôli nej požičia. Viete, za čo konkrétneho si sú ženy ochotné požičať aj desaťtisíce? 

Existuje veľa luxusných značiek, ktoré sú veľkým lákadlom. Niektoré ženy si kupujú ich falzifikáty, iné usilovne šetrí, aby si krásnu kabelku mohli kúpiť, aj keď stojí desaťtisíce. Nájdu sa však aj také, ktoré bez rozmyslu míňa peniaze za značkový kúsok, o ktorom sa vie, že ho len tak nejaká žena nemá. 

Otázkou teda je, za aký konkrétny značkový kúsok sa dokážu ženy zapredať banke, ktorá im po dobu niekoľkých mesiacov bude sťažovať život. 

Kabelky ako najväčší lákadlo 

Možno to nie je prekvapením, možno je – najväčším lákadlom sú kabelky. Napodiv sú najatraktívnejšie kabelky značky Louis Vuitton, ktoré stoja naozaj aj niekoľko desiatok tisíc korún. Jedná sa však zároveň o najviac falšovaniu kabelku na svete, aj to možno ženy núti k pôžičke – chcú mať ako jediné pravú kabelku luxusné značky. Problém je ten, že rozdiely medzi falzifikátom a originálom len málokto pozná, preto aj žena s pravou kabelkou Louis Vuitton môže byť nařknuta za to, že nevlastní originál. 

Podobne je to aj u iných kabeliek. Najväčší záujem je o tie, ktoré sú pravidelne najviac falšovaniu. 

Šaty od známych návrhárov sú tiež lákadlom 

Ženy sa chcú cítiť ako princezné, a tak chcú mať vo svojom šatníku šaty od návrhára, ktorý oblieka napríklad kráľovskú rodinu. Lenže to sú šaty pomerne drahé, navyše je nevynosíte na všetky udalosti roka. V takom prípade je lepšie si šaty radšej požičať, na požičanie si zvyčajne brať pôžičku nemusíte.