Milujete farby? Kúpte si farebné kvety skrášľujúce domov

Aj keď je dnes veľmi populárny takzvaný škandinávsky štýl, nájdu sa stále milovníci farieb. Ak nechcete svoju domácnosť zariaďovať do jednoduchého svetlého tónu, ale ak chcete svoju domácnosť krásne spestriť nejakú žiarivú farbičkou, máme pre vás niekoľko tipov. Nielen, že môžete spestriť svoju domácnosť nejakým výrazným bytovým doplnkom či prvkom, ale tiež môžete na okenné parapety či poličky postaviť farebné krásne kvety, ktoré rozžiaria a krásne skrášli váš domov. Pre čo sa rozhodnete? 

Ak sa rozhodnete pre kvety, máme pre vás niekoľko tipov na konkrétne kvety. Dnes sú farebné kvety veľmi populárne, aj keď milovníci jednoduchosti a takzvaného škandinávskeho štýlu sa skôr zamilujú do vždyzelených rastlín. Ak však uprednostňujete farebné kvety, máme pre vás niekoľko konkrétnych druhov. 

africké fialky 

Kto by nepoznal africkej fialky čiže jonatky. Jedná sa o nevšedný fialky známe pre svoju farebnosť, ale aj pre svoje strapaté okraje. Africké fialky sú unikátne najmä v tom, že pri priaznivých podmienkach môžu kvitnúť celý rok. Je však nutné im ony priaznivé podmienky dopriať. Nevadí im priame slniečko (preto sú to ideálne kvety na okenné parapety), je však nutné im dopriať zálievku (pozor ale na preliatie). Africké fialky sa zásadne zalievajú do misiek, ktoré sú pod kvetináči. Čo sa týka presádzanie, musí sa presádzať každý rok, a to buď na jar, alebo v lete. 

gerbery 

Gerbery sa nekupujú len rezané v kvetinárstvach, ale tiež sa kupujú krásne v kvetináčoch. Gerbery ako také sú ideálne prvé kvetinou pre deti, pretože znesú pomerne všetko. Sú to skvelé rastliny do kancelárií, pretože dokážu krásne vyčistiť vzduch od elektrosmogu a ďalších podobných nečistôt, ktoré vo vzduchu kolujú. 

Primula 

Typicky jarné kvetinou sú Primula, ktoré v kvetinárstvach zakúpite už za pár desiatok korún. Môžete ich po opadnutí snehu zasadiť do vonkajších záhonov, kde nejakú chvíľu vydrží.