Manželská zmluva je čím ďalej častejšie – ľudia sa boja o imanie

Manželstvo je zväzok, do ktorého sa väčšinou spadá len raz za život. Tak to teda bolo donedávna. Teraz žijeme v modernej dobe a je vcelku bežné, že sa manželstvo uzatvárajú, ale tiež že sa rozvádzajú. Tá druhá varianta je bohužiaľ oveľa častejšie, a tak sa nie je čomu diviť, keď väčšina zamilovaných párov nie a nie prísť do zväzku manželského, aj keď už sú zasnúbení a majú kopu detí. Pre mnohých je manželstvo napríklad vec, do ktorej by sa nehrnuli, pretože si myslí, že neskôr sa ich vzťah bude rozpadať až do chvíle, kedy sa rozpadne úplne. Navyše ak nie ste manželia, máte všetko jasné – svoj majetok aj vaše city.

V poslednej dobe je čím ďalej častejšie, že prvá vec, na ktorú sa dbá, miesto zariaďovaní svadby, vyberanie pozvánok, pozývanie hostí a skúšanie svadobných šiat, je to, či už boli alebo nebola uzavretá manželská či predmanželská zmluva. Bohužiaľ toto zistenie je dôležité nielen pre ženy, ale aj pre mužov, a bez tohto uzatvorenie a podpísanie zmluvy nepovedia svoje „áno“. Ako veľmi častý je tento jav a prečo na neho rada ľudí tak dbá?

Rozvodov totiž stále pribúda

Väčšinu tých, ktorí sa hrnú do zväzku manželského, sa bohužiaľ týka manželská zmluva z toho dôvodu, že sa bojí, aby nedopadli rovnako, ako väčšina slovenských párov. Percento rozvodov totiž neustále rastie, a tak sa ľudia chcú poistiť, aj keď toho druhého bezhranične milujú. Predsa len je manželstvo brané s veľkou rezervou predovšetkým vďaka tomu, že tri z piatich manželstiev prežívajú väčšinou už po krátkej časovej osi rozvod. Nikto predsa nechce, aby po niekoľkých málo rokoch všetky imanie, s ktorým prišli do manželstva, prepadlo do spoločného majetku manželov a následne sa delilo napoly, aj keď druhý neprišiel do manželstva takmer s ničím. Potom je potrebné rozdeliť treba dom, keď jeden potrebuje vyplatiť druhého a nakoniec si musíte ešte požičať, takže do manželstva môžete pokojne vstupovať ako zabezpečenie, ale odchádzať pokojne v dlhoch. Financie hrajú v živote dôležitú úlohu a na ich ochranu tú sú práve manželské alebo predmanželskej zmluvy.

Do manželstva sa totiž väčšinou hrnú ľudia, ktorí majú už treba svoj dom alebo auto. O takéto veci sa potom naozaj deliť nechce, aj keď druhému úplne dôverujeme. Každý má svoju zlú stránku a niekedy by sme mohli riadne doplatiť na to, že sme svoj majetok nepoistili.

podobne ako obavy z väčších investícií. Ženám by preto prospelo nebáť sa a byť v otázke peňazí odvážnejší a nedržať sa tak pri zemi.