Miesta v Egypte, kde strávite najkrajšie dovolenku

V poslednej dobe sa stalo cestovanie pomerne obľúbené. Je to možno preto, že sa dnes dá cestovať akokoľvek a kedykoľvek. K dispozícii máme lietadlá, autobusy, vlaky či veľmi často volíme dopravu vlastným automobilom. Ak však ideme na dovolenku do zahraničia, potom chceme voliť ten najväčší komfort – letíme lietadlom. Ide navyše o najrýchlejší spôsob, ako sa premiestniť z bodu A do bodu B.

Síce sú letné dovolenky už v páse, ale to neznamená, že by sme na dovolenku nemohli ísť aj teraz. Existuje toľko krásnych miest, ktoré sú dych berúce počas akéhokoľvek ročného obdobia – napríklad Egypt. Pod pojmom „dovolenka v Egypte“ si ľudia predstavia spanie blízko pyramíd a skúmanie múmií. Lenže Egypt ponúka oveľa viac!

Ak plánujete vyjsť práve sem, mali by ste vedieť, kam sa vydať, čo navštíviť a hlavne na akom mieste v tejto krajine strávite tú najkrajšiu dovolenku. Prinášame vám pár tipov na miesta, kde dovolenka bude stáť za to.

1) Oblasť okolo Červeného mora

Čo sa týka zájazdov do Egypta, väčšinou si ľudia volia zájazdy k Červenému moru. Červené more je všeobecne obľúbené hlavne vďaka tunajšiemu potápanie. Ľudia tak zrazu uvidí svet pod vodou, ktorý je úplne fascinujúce a očarujúce. Červené more je navyše veľmi zaujímavé vďaka tvorom, ktorí v ňom žijú a ktorí sa tak hojne nevyskytujú nikde inde. Hovoríme hlavne o holotúrie, ďalej napríklad o ježovkách alebo napríklad o rournatcích.

2) Hurgháda

Ak by sme mali byť konkrétnejší, potom Hurgháda bude to pravé. Je to veľmi obľúbené miesto určené na dovoleným. Nachádza sa tu celá kopa pamiatok. Najobľúbenejším miestom je tu Sand City Hurgháda alebo krásna, veľmi rozľahlá a zaujímavá púšť Desert Breath. Či už sa budete v Egypte nachádzať kdekoľvek, túto púšť by ste rozhodne nemali nenavštíviť.

3) Marsá Alam

Ako ďalšie miesto určené na rekreáciu je nutné spomenúť aj mesto v juhovýchodnom Egypte Marsá Alam. Ak budete chcieť stráviť dovolenku v Egypte pri Červenom mori, potom sa oplatí cestovať práve sem, pretože toto mesto pri Červenom mori leží. Smeti tak dve muchy jednou ranou – budete tráviť dovolenku na krásnom mieste, kde je k dispozícii množstvo aktivít a výletov, ale tiež si splníte sen stráviť nejaký čas pri nádhernom Červeného mora.