Móda influencerek. Čo by podľa nich nemalo chýbať v šatníku ženy?

Dnes sú sociálne siete naozaj silným marketingovým nástrojom, ktorý udáva trendy. O tom niet pochýb ani sporu. Ak patríte k ľuďom, ktorí sledujú napríklad influencerky zaoberajúce sa módou, viete, že práve ony sú tie, ktoré rozhodujú o tom, čo sa bude v nasledujúcich dňoch nosiť. A ani im to nemusí schváliť stylisti. Skrátka niečo nosí, ľuďom sa to zapáči a razom to chce nosiť každý. Večne je daný kúsok v obchode vypredaný. A tým vlastne dôjde k vzniku trendu, ktorý pochádza len zo štýlu niekoho iného.

Preto sa presne na túto tému poďme pozrieť. Prezraďme si, čo nosí influencerky alebo čo by ste mali nosiť aj vy, ak sa podľa nich chcete obliekať.

Pletené vesty

Podľa influencerek sú stále štýlové pletené vesty. A v tomto sa napokon nemýli – vesty sú skutočne veľkým trendom a niečím, čomu by ste mali dať šancu, ak sa chcete cítiť šik a ak tak chcete aj vyzerať. Je však potrebné konštatovať, že pletené vesty nie sú kúskom, ktorý by bol novinkou. Najväčšiu popularitu zažil pravdepodobne v sedemdesiatych rokoch, keď tomuto trendu vzdali holt rôzne svetové celebrity. Medzi nimi napokon bola tiež princezná Diana, ktorá vykresal opätovanú slávu tomuto kúsku o dvadsať rokov neskôr.

Čipkované goliere

Respektíve košeľa s čipkovanými goliere sú ďalším trendom, ktorý stojí za zmienku. V poslednej dobe sa vraciame k zlatým devadesátkám, o čom svedčí aj fakt, že sme si prvýkrát obľúbili priehľadné materiály, ale onedlho sme od nich upustili a vrhli sme sa do retro košeľou, ktoré zdobia práve čipkový golier. O tento trend je záujem hlavne od chvíle, keď sa objavil na prehliadke značky Chanel.

Dlhé nohavice s širokými nohavicami

Za ďalšiu pomerne obľúbený a skvelý trend možno považovať nohavice, ktoré majú široké nohavice. Ide skôr o letné kúsok, ktorý je však veľmi pohodlný. Nemyslite si, že pohodlie uberá na eleganciu daného kúsku. Skôr naopak – elegantný kúsok je to predovšetkým.