Motýliky dávno predčili kravatu

Plesová sezóna je v plnom prúde. Dalo by sa už aj povedať, že sa po malých krôčikoch chýli k svojmu koncu. Iste ste si tento rok užili plesovú radosť so svojimi známymi. Určite ste tiež vyhrali v tombole veľa reklamných predmetov rôznych firiem, ďalej hrnčeky, ktoré by ste si nikdy dobrovoľne nekúpili, a keď sa pošťastilo, tak ste si dokonca domov niesli na svojich pleciach veľkého diviaka alebo zajaca. Skrátka ceny v tombole bývajú naozaj rôzne a ich nadšenie rovnako tak.

Pokiaľ ale ešte mierite ústrety nejakému plesu, mali by ste dbať na to, aby ste boli do poslednej chvíle dobre oblečení. Ženy určite svojimi všetkými prípravami trávia veľa času už od rána, páni ale väčšinou všetko nechávajú na poslednú chvíľu. Ženy si ale pre tohtoročnú sezónu majú vážne čo obliecť. Móda totiž nedovolila množstvo módnych výstrelkov. Povolené tento rok boli len dlhé upnuté šaty s výstrihom na chrbte alebo s rázporkom. Dobre ale urobili aj tie ženy, ktoré svoje drobné nedostatky na postave skryli pod áčkový sukňu, ktorá im ich postavu len veľmi spríjemnila. Vkusné tiež boli dlhšie sukne so sieťovaným vrchom. Tie sa stali populárne prevažne kvôli tomu, že vzhľad sukne či šiat vyzerá vážne, ako keby ich nosila samotná princezná z rozprávky.

Aj páni nemali možnosť si len tak vyberať. V kurze totiž sú prevažne tmavo modré obleky, ktoré sú doplnené o svetlú košeľu – najlepšie bielou a bez gombíkov. K tomuto obleku a košeli totiž nepatrí kravata, ale naopak motýlik, a to konkrétne ten drevený. Ďalej zvoľte hnedé poltopánky a rovnakofarebná pások.

Klasická čierna je „out“

Zabudnite ale na klasickú čiernu. Čierny oblek či ešte horšie čierne topánky nie sú známkou vkusu, ale naopak nevkusu. Dbajte na to, aby ste na poslednom tohtoročnom plese vyzerali k svetu, nie aby si vás ľudia zapamätali ako niekoho, kto nebol práve dobre oblečený. Názory ľudí sa totiž nesú ešte dlho po takej plesovej udalosti.