Mýty, ktoré nám vnucuje kozmetický priemysel

Či chceme alebo nie, reklamy v televízii nás bohužiaľ ovplyvňujú. Je ale potrebné pozastaviť sa nad tým, nakoľko sú pravdivé. Kozmetický priemysel chce, aby sme verili, že potrebujeme špeciálne riasenku, krém na každú časť vášho tela a podobné nezmysly. Väčšina ich výrokov však pravdivá nie je. Neplatí, že všetko, čo je v reklamách povedané, je pravdou. Podľa zákona to nesmie byť ani lož – avšak určitá nadsázka je povolená. Aké sú najčastejšie mýty, ktorým veríme?

Slávnejší značka rovná sa lepšia kvalita

Určitou pravdou asi je to, že niektoré kozmetické značky sa snaží o to, aby si nepoškodili meno nekvalitným výrobkom. Bohužiaľ nájdu sa aj také, u ktorých sa na kvalitu nemôžete spoliehať len podľa značky. Základom je vždy chemické zloženie. O kvalite nehovorí ani cena.

Existujú produkty proti starnutiu

Žiadny krém nedokáže poskytnúť staré mladú pokožku. Môže len spomaliť známky starnutia, ako je vypĺňanie vrások. Produkty proti starnutiu tiež udržiavajú pružnosť pokožky, zabraňujú jej pigmentáciu – to ale dokáže aj prírodná kozmetika, ktorú si koniec koncov môžete vyrobiť doma sami.

Očný krém a krém na tvár

Aký je medzi nimi rozdiel? Minimálne. Je to v podstate ten rovnaký produkt, avšak v prípade očného krému v menšom balení a za vyššiu cenu. A na niektorých očných krémoch sa dokonca dočítate, že by nemalo dôjsť ku kontaktu s okom.

Existujú krémy proti celulitíde

Tým, že sa budete natierať krémom sa celulitídy bohužiaľ nezbavíte. Žiadny takýto produkt neexistuje. Na odstránenie celulitídy je potrebné dodržiavať správny pitný režim, zdravý jedálniček a dostatok fyzického pohybu.

Opaľovanie je zdravé

Každé opaľovanie znamená pre vašu pokožku riziko. Aj keď opaľovaním dosiahneme atraktívne farby pokožky (v závislosti od typu našej pokožky), existujú tiež odvrátenej stránky. Tak napríklad dehydratácia pokožky, ktorá spôsobuje jej rýchlejšie starnutie.