Noste, čo si ušijete!

V poslednej dobe sa ľudia snažia o to, aby vyzerali najlepšie, čo to ide. Veď sa nie je čomu diviť – na vzhľad sa aktuálne veľmi dbá. Ľudia chodia bláznivo nakupovať, pretože niekde čítali o tom, že šaty robia človeka. Navyše sú šaty súčasťou vzhľadu, teda dobrý názor ostatných sa zakladá aj na odeve. Škoda len je, že ľudia radšej nakupujú, než aby si svoje oblečenie tvorili. Veľakrát je to vyjde ďaleko lacnejšie a navyše vždy vykúzli kúsky, ktoré sa im osobne najviac pozdávajú. 

Teraz je napríklad veľmi populárna takzvaná pletená móda. Ide o akýsi comeback, za ktorý však nemusíte míňať peniaze, pretože väčšinu vecí si môžete sami urobiť. Svetre nie sú tak ťažké si upliesť, len si to chce nájsť potrebný čas. 

Vďaka tomu, že je už jeseň a práce na záhrade už nie je toľko, času začína pribúdať. Využime preto čas treba k tomu, aby sme si uplietli alebo aj ušili na seba. Čo sa týka šitie, v poslednej dobe na internete nájdete hromadu zaujímavých videí s nápadmi, ako jednoducho ušiť niečo vkusného na seba. Dámy si obľúbili napríklad šaty či tričká s holými ramenami. 

Ako na ne? 

Šaty alebo rôzne topy z holými ramenami sa šijú úplne jednoducho. Stačí mať len nejakú látku, z ktorej chcete oblečenia mať, a taky gumu. Ak by ste chceli mať kúsok trochu elegantnejšie, stačí len kúsok čipky. A môžete sa dať do šitia. 

Nedá sa na tom nič pokaziť! 

Aj keď nepatríte k tým manuálne zručným, takú blúzku si vykúzlite ľahko. Len to chce dobre si odmerať veľkosť blúzky. Rukávy s blúzkou hore len upravíte o gumu, vďaka ktorej bude top perfektne držať na ramenách, ako sa to teraz nosí. Konce rukávov a blúzky si potom nezabudnite ozdobiť nejakou tou čipkou, ktorá zamaskuje treba krivo nastrihaná látku. 

Takéto topy si môžete vytvoriť napríklad zo starých pánskych košieľ. Nemusíte kupovať drahú novú látku, ktorej zvyšok potom nevyužijete.