Ochutnajte svet

Ak strávite dovolenku v zahraničí, máte možnosť objaviť veľa zaujímavých miest a objavovať krásu krajiny. Niekedy však musíte kopnúť hlboko do vrecka a potom ušetriť na jedle. Je všeobecne známe, že Čechovia často pripravujú na vlastnú dovolenku, ak majú možnosť. Žiaľ, sú často pripravení na zaujímavé kulinářské skúsenosti. Takže sa nepoužívajte okolo misky a pokúste sa aspoň raz ochutnať miestnu špecialitu!

Reštaurácia alebo stánok

Existuje mnoho možností ochutnávať niektoré jazerá, ktoré sú typické pre dané miesto, a to najmä v turistických destináciách. Ulice sú pokryté stánkami s dobrým vkusom za veľmi priaznivú cenu a veľa stánkov príliš rýchlo. Títo žrebci nie sú často kvalifikovaní kuchári, ale spoliehajú sa na tradičné recepty a sú veľmi láskavo pripravení pripraviť si jedlo. Väčšina z nich sa zameriava priamo na miestne špeciality, s ktorými sú oboznámení. Samozrejme, môžete nájsť aj amatérov, ktorí bohužiaľ nie sú veľmi dobre varení. Avšak, ak sa nebojíte tohto rizika, chcete ušetriť čas a peniaze a objavovať miestne pochúťky oveľa dobrodružnejší spôsob, ako navštíviť niektoré stánky.

Rovnaké jedlo však má aj príjemnú reštauráciu. Tu môžete zaplatiť za pochúťku, ale pripraví pre vás profesionálni šéfkuchári, takže neexistuje také riziko, že by ste varenie malilo. Pravdepodobne budete čakať trochu dlhšie, pretože najmä počas obeda sú tieto firmy plné hladových hostí. Ak chcete vychutnať jedlo v pokoji, v príjemnom prostredí a máte k dispozícii dostatok času a peňazí na túto príležitosť, vyberte si reštauráciu vo vašej dovolenke.

Čo ponúka Chorvátsko?

Chorvátsko je obľúbenou krajinou pre letnú dovolenku. Tu určite nevyhýbajte spravodlivú zmrzlinu, ktorá je trochu sladšia, ale väčšinou špinavá, v porovnaní s českou. Cena je zvyčajne asi 8 lakťov na lyžičku, ale veľkosť je dva až tri kopce, ktoré dostanete v Českej republike. Nesmiete si nechať ujsť rôzne morské plody a rybie špeciality, chorvátskych vín alebo sušené šunky podávané s ovčím syrom a olivami.