Plánujete cestu na Korziku? Tipy, čo zaradiť do svojho itinerára

Pokiaľ sa chystáte vycestovať, pravdepodobne už máte vybranú destináciu, do ktorej sa pozriete. V posledných rokoch sú veľmi obľúbené predovšetkým také miesta, kde sa zažije kus dobrodružstva ak sa nemusia len ležať pri mori. Okrem Afriky, ktorá je doslova synonymom dobrodružstva, sa môže vydať aj na Korziku, kde narazíte na niečo nové doslova na každom rohu. Aj preto je dobré mať pripravený itinerár, vďaka ktorému nebudete plytvať s časom a efektívne ho využijete.

Samozrejme itinerár je dobré mať zostavený vo všetkých destináciách, nielen na Korzike. Vyhnete sa tak niekoľkohodinovému vymýšľaniu toho, čo podniknete. Budete mať naopak vopred stanovený plán a budete si iba odškrtávať to, čo ste videli a čo nie.

Aby sa vám itinerár na Korzike písal doslova sám, máme pre vás niekoľko atraktívnych tipov, čo vidieť alebo čo navštíviť.

Vydajte sa na trek

Pokiaľ chcete spoznať Korziku v plnej jej kráse, mali by ste sa vydať na trek, a to po trase GR 20. Budete však potrebovať poriadnu fyzičku. Ide totiž o horskú trasu, ktorá pretína úplne celú Korziku od severu na juh. Celá trasa je dlhá 180 kilometrov, počas trasy sa nazbiera prevýšenie až desať tisíc metrov. Aby ste mohli túto trasu zdolať, vymedzte si aspoň dva týždne, pretože za kratší čas trek asi nezvládnete.

Megality vo Filitose

Korzika je skutočne miesto, kde nájdete na každom rohu niečo iné. Nájdete tu napríklad megality, ktoré nájdete konkrétne vo Filitose. Ide o kamenné postavy, ktoré majú až tri metre. Stojí tu síce mlčky, napriek tomu rozpráva tunajší príbeh kultúry. Kultúra na Korzike prekvitala v posledných štyroch tisícoch rokoch. Jednotlivé kamenné postavy symbolizujú napríklad bojovníkov, ktorí strážili tunajších olivovníkov, ktorým je podľa všetkého už niekoľko tisíc rokov.