Pletené šaty sú hitom zimy. S čím je vkusne skombinovať?

Keď sa začalo ochladzovať, mnohé ženy si mysleli, že už nevytiahnu do konca tohto roka šaty, ktoré by doplnili o krásne pančucháče. Ovšem pomýlili sa. Aj keď teploty klesajú k nule, neznamená to, že šaty musia zostať v skrini až do prvých jarných dní. Stačí, keď si nakúpite zásobu aktuálneho trendu, vďaka ktorému budete môcť ukazovať svoje krásne nohy všade, kam prídete. Tým aktuálnym trendom, ktorého sú plné zimnej kolekcie, sú pletené šaty, ktoré síce nie sú najdlhšia, ale sú naozaj veľmi, veľmi vkusné. 

Pletené šaty sú obľúbené najmä preto, že je v nich teplo, navyše sa môže odhaliť ženskosť, ktorú mnohé ženy počas zimy schovávajú do obrovských mikín a svetrov. Pletené šaty sú v súčasnej dobe k dostaniu v mnohých farbách, poradíme vám preto, v akých farbách sú šaty najlepšie a s čím ich prípadne kombinovať. 

Akú farbu pletených šiat kúpiť? 

Neviete, akú farbu pletených šiat kúpiť? Siahnite po bordó alebo šedých šatách. To sú typické farby tohtoročnej jesene a rozhodne s nimi neurobíte krok vedľa. Odporúčame to skúsiť aj s výraznejšími žltými šaty, pre milovníkov tmavých farieb sú k dispozícii šaty v khaki farbe. 

Rozhodne nesiahajte po klasickej čiernej farbe. Aj keď sa jedná o úplne elegantný farbu, nie je to farba, ktorá by bola tento rok moderné. Naopak sa čierna farba teraz dáva do ústrania. 

Ako pletené šaty kombinovať? 

Ako sme spomenuli, pletené šaty nesiahajú práve po kolená. Sú skôr do polovice stehien, len v máloktorých prípadoch nájdete dlhšie šaty. To ale nevadí, dĺžka vás rozhodne nesmie odradiť. Najlepšie urobíte, keď k šatám pridáte obľúbenej pančucháče alebo vzorované silonky. K tomu pridáte čižmy nad kolená a máte vykouzlený nádherný look, z ktorého si všetci sadnú na zadok. 

V prípade chladných dní nasaďte na hlavu klobúk, cez rameno prehoďte štýlovú listonošku a cez ramená prehoďte kabát s malými klopy, ktorý sa inak zaväzuje v páse.